24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Vecākiem atvieglota bērnu invalīdu ar pārvietošanās traucējumiem pārvadāšana

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kopš 1. maija bērnu invalīdu ar pārvietošanās traucējumiem, kā arī daudzbērnu ģimeņu vecākiem atvieglota bērnu pārvadāšana. No transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atbrīvotas ģimenes, kurās ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem. Tāpat paplašināts to daudzbērnu ģimeņu loks, kuras transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaidi ir tiesīgas maksāt samazinātā apmērā, atgādina Labklājības ministrija (LM).

Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā nosaka, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis nav jāmaksā cilvēkam, kura apgādībā vai kura laulātā apgādībā ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem. Atbrīvojumu piemēro par vienu īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli.

Līdz šim atbrīvojums no nodokļa maksāšanas bija vienīgi transportlīdzekļa īpašniekiem, turētājiem vai valdītājiem ar invaliditāti. LM grozījumu ierosināja, lai vecākiem, kuru apgādībā ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem, atvieglotu viņa nogādāšanu skolā, veselības aprūpes un rehabilitācijas institūcijās, kā arī citviet.

Grozījumi likumā arī paplašinājuši to daudzbērnu ģimeņu loku, kuras transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā samazinātā apmērā. Līdz šim 20% atlaidi nodoklim varēja saņemt tikai tās daudzbērnu ģimenes, kurās transportlīdzekļa īpašnieka apgādībā bija trīs vai vairāki nepilngadīgi bērni. Tagad šis atvieglojums ir pieejams arī tām triju un vairāk bērnu ģimenēm, kurām automašīna pieder vienam laulātajam, bet visi vai kāds no bērniem apgādībā reģistrēti otram.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri