20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Vecāki Vaidavā izlemj neveidot bērnudārza grupiņu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šonedēļ Kocēnu novada dome aicināja iedzīvotājus uz sarunu - diskusiju par pirmsskolas izglītības grupiņas izveidi Kocēnu novada Vaidavā. Sanāksme notika Vaidavas kultūras un amatniecības centrā, un uz diskusiju ieradās 14 vecāku vai vecvecāku, kuru ģimenēs ir pirmsskolas vecuma bērni, informē Kocēnu novada pašvaldības pārstāve Eva Eglīte.

Vaidavas pagastā ir deklarēti 47 pirmsskolas vecuma bērni, kas dzimuši laikā no 2007. līdz 2013. gadam. Vaidavas pagasta pārvaldes sekretāre – kasiere Judīte Apsīte sadarbībā ar sociālo darbinieci Vaidavas pagastā Antru Ulmani un pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Auseklītis” vadītāju Inesi Sudrabu, kā arī pagasta iedzīvotājiem apkopoja nepieciešamo informāciju, un dati liecina par to, ka 14 no pirmsskolas vecuma bērniem nedzīvo deklarētajā dzīvesvietā Vaidavas pagastā: 5 dzīvo Valmierā, 5 jau ilgāku laiku dzīvo ārpus Latvijas robežām, vēl 4 bērni dzīvo citās pašvaldībās Latvijas teritorijā.

Ir noskaidrots, ka vismaz 5 pirmsskolas vecuma bērnu dzīvesvieta ir Vaidavas pagastā, taču viņi ir deklarēti citās pašvaldībās. No visiem pirmsskolas vecuma bērniem 26 ir vai šogad kļūs par PII „Auseklītis” Rubenes filiāles audzēkņiem, bet 4 – apmeklēs bērnudārzu Kocēnos. Pieci bērni jau apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes Valmierā vai vēlas to darīt.

No aptaujātajiem vecākiem, kuru bērni apmeklē PII “Auseklītis” Rubenes filiāli, 7 informēja, ka vēlas, lai viņu atvases arī turpmāk apmeklē bērnudārzu Rubenē, jo, ņemot vērā Vaidavas pagasta ģeogrāfisko izvietojumu, lielai daļai iedzīvotāju vieglāk ir nokļūt uz Rubeni nekā uz pagasta centru – Vaidavā.

Izanalizējot datus, faktiski 19 bērniem pēc to dzīvesvietas būtu izdevīgāk apmeklēt bērnudārzu  Vaidavā, taču tikšanās laikā vecāki uzsvēra, ka  dzīvesvieta un attālums līdz izglītības iestādei tomēr  nav noteicošais faktors.

Sapulces laikā tika veikta aptauja - balsošana par bērnudārza grupiņas izveidi Vaidavā. Roku nepacēla neviens no klātesošajiem 14 vecākiem un vecvecākiem. Līdz ar to tika nolemts, ka bērnudārza grupiņa Vaidavā netiks veidota.

Diskusijas gaitā no dažu vecāku puses izskanēja vēlme par atsevišķas bērnu rotaļu istabas izveidi mazākajiem bērniem – iespēju robežās šis jautājums tiks risināts, bet ar nosacījumu, ka aktīvi līdzdarbosies arī paši vecāki.

Kocēnu novadā ir PII “Auseklītis” Kocēnos ar filiāli Rubenē, PII "Cielaviņa" Dikļos ar grupiņu Zilākalna pagastā, kā arī pirmsskolas grupiņa ir Jaunburtnieku pamatskolā Bērzainē.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri