21. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Vasaras teātra festivāls iedzīvina Valmieras centru

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nedēļas nogalē norisinājās 3. Valmieras vasaras teātra festivāls. Uz tā laiku laukumā pie Hanzas pie sienas tika radīta pilsētiņa jeb festivāla centrs, kur atklāšanā pulcējās valmierieši un pilsētas viesi. Radītā vieta «atdzīvināja» pilsētas centru šajās dienās, jo laukumā pie Hanzas sienas bija nemitīga kņada —  izveidotajā rotaļu zonā aktīvi darbojās bērni, citi baudīja atspirdzinošos dzērienus izveidotajos krēslos vai atguļoties uz melnajiem «matracīšiem», vakaros varēja baudīt muzikālos priekšnesumus un skatīties filmas brīvdabas kino.

Vasaras teātra festivāls iedzīvina Valmieras centru

UGUNSKURS, kas atradās Valmieras vasaras teātra festivāla pilsētiņā, simbolizēja mieru, siltumu un gaismu. Par tā sargiem tika iecelti Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (no kreisās) un  Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena, kurus speciālā rituālā iesvētīja aktieris Pauls Iklāvs, uzzīmējot uz sejas īpašus iniciāļus. Viņam asistēja Valmieras vasaras teātra festivāla dvēselītes Alise Danovska, Elīna Hanzena un Mārtiņš Spriņģis. Jāņa Līgata foto

Festivāla atklāšanu ieskandināja saksofonu saspēle, viens no māksliniekiem atradās uz tirdzniecības centra «Valleta» jumta, kā rezultātā radās savdabīga un neierastāka skaņa. Pēc tam pasākuma viesus uzrunāja Reinis Suhanovs, Valmieras vasaras teātra festivāla direktors: «Šis ir trešais festivāls. Tas ir ļoti būtisks cipars jebkuram notikumam — trīs gadi mazam bērnam, un trīs gadi festivālam, tā ir liela lieta! Pirmais dibināšanas pasākums ir pārvarēts, otrais sevis pierādīšanas gads — arī. Lai mēs nepieaugtu, jo teātrī pieaugšana nav viena no labākajām lietām, sevī ir jāsaglabā bērns. Mēs šogad sarežģījām sev dzīvi un kopā ar augst-skolu RISEBA radījām jaunu notikumu — vasaras skolu «FestivaL’and». Vasaras skolas ietvaros atbrauca 15 studenti no septiņām dažādām valstīm un divu nedēļu laikā festivāla pilsētu izdomāja, uzmaketēja, uzzīmēja un četru dienu laikā arī sanagloja savu brīnišķīgo pedagogu vadībā.» Savu uzrunu Reinis Suhanovs teica gan latviski, gan daļu angliski, sakot paldies vasaras skolas «FestivaL’and» studentiem un mentoriem par ieguldīto darbu festivāla centra jeb pilsētiņas tapšanā, ko viņi paveica karstajos laika apstākļos.

Dina Suhanova, vasaras skolas «FestivaL’and» vadītāja: «Festivāla pilsētiņas tapšanā ir ieguldīts liels darbs.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri