16. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs

Vasaras darbs jauniešiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Skolas brīvlaiks ir gana garš, lai jaunieši paspētu ne tikai atpūsties no mācībām, bet arī gūt jaunu pieredzi darba tirgū un nopelnīt paši savus finanšu līdzekļus. Jauniešu motivācija ir visai dažāda, lai dotos strādāt vasarā. Kāds to izvēlas darīt, vecāku «mudināts», savukārt cits – apstākļu spiests, lai nopelnīto iztērētu par skolas lietām vai apaviem, savukārt topošajam studentam aktuālāka ir vajadzība pēc portatīvā datora.

Vasaras darbs jauniešiem

Dažādi arī ir veidi, kā nepilngadīgais var sev atrast vasaras darbu. Iespēju strādāt brīvlaika mēnešos piedāvā dažas pašvaldības un Nodarbinātības valsts aģentūra. Tāpat nereti jaunieši darbu vasarā iegūst, pateicoties saviem vecākiem, kuri bērniem sarunā vietu pie   draugiem vai paziņām, tā izvairoties no birokrātijas kalniem. Tad arī neskaidrību gadījumā attieksme pret jaunieti, iespējams, būs saprotošāka, taču tas jaunietim samazina izvēles iespējas starp darba vietām un veicamajiem uzdevumiem.

Piesakoties darbam pašvaldībās, nosacījumi var būt atšķirīgi no tiem, kādi ir Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvājumā.  Startēt uz NVA piedāvātajām vakancēm var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās un turpinās mācības vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs nākamajā mācību gadā. Elektroniski uz tām Vidzemē var pieteikties no šodienas, 16. maija, NVA mājaslapā jauniesi.nva.gov.lv. Tur arī redzami pieejamie darba devēji un pieejamās profesijas, kā arī mēnesis, kurā jaunietis ir gaidīts organizācijā. Skolēni var izvēlēties pieteikties privātajā vai publiskajā sektorā par palīgu bibliotēkā vai sakopšanas darbos.

IK GADU JAUNIEŠI vasaras mēnešus izmanto, lai nopelnītu paši savus līdzekļus, tomēr iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka ne visiem gribētājiem atrodas darba vieta ar NVA starpniecību. Foto no redakcijas arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Maijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri