14. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Minna, Vilhelmīne

Vasarāju sējā — pēdējo lauku pēdējie metri

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vakar, 16. maijā, «Liesma» bija lieciniece vasarāju sējai tepat Valmieras pievārtē. Nomas zemē «Lāčkalnos» visai prāvā laukā sēja kviešus. Bija patīkami vērot, ar kādu precizitāti un akurātumu to veica lauksaimniecības kooperatīvās sabiedrības «Cempi» ilggadējais speciālists ANTONS PETRAUSKS. Viņam izlūdzāmies nelielu interviju turpat lauka malā. Antons pastāstīja:

Vasarāju sējā — pēdējo lauku pēdējie metri

«Sēju šopavasar sākām aprīļa nogalē. Pašlaik apsēšanai vairs palikuši divi pēdējie lauki, un tad arī viss gandrīz 400 hektāros šopavasar būs padarīts. «Cempiem» šī ir jau 25. sezona. Februārī apritēja divdesmit pieci gadi, kopš mūsu kooperatīvā sabiedrība nodarbojas galvenokārt ar graudkopību. Sākotnēji sniedzām arī lauksaimniecības tehnikas pakalpojumus ne vien kooperatīva biedriem, bet arī apkaimes iedzīvotājiem. Pēdējos gados pieprasījums pēc pakalpojumiem ir tā sarucis, ka praktiski to vairs nav. Toties vairāk spēka un uzmanības varam veltīt graudkopībai. Esam Vidzemes un Latgales graudkopju kooperatīvās sabiedrības «VAKS» biedri.

Kāds ir šis pavasaris? Dažādās vietās visai atšķirīgs. Šeit «Lāčkalnos», piemēram, šo lauku, ko pašlaik apsēju, vēl tikai pirms nedēļas varējām uzart. Tik mitrs bija, ka nedomā virsū braukt! Vasarāju arī šogad mums ir krietni vairāk nekā ziemāju.

Šodien sēju kviešus. Liels atspaids sējā mums ir modernā, pirms četriem gadiem ar projektu atbalstu iegādātā tehnika. Tad nu, lūk, pirms nedēļas uzarto lauku ar vienu braucienu šķīvoju, nošļūcu, pieblīvēju, iesēju kviešu sēklu un visbeidzot vēl iesēto pieblīvēju. Ātri un ekonomiski! Prieks tā strādāt!»

PIECI VIENĀ! Tā droši var teikt par gudro lauksaimniecības tehniku, ar kuru sējā profesionāli strādā lauksaimniecības kooperatīvās sabiedrības «Cempi» ilggadējais speciālists Antons Petrausks. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
17. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri