Varena Lāčplēša diena Valmierā!

14.Novembris, 2017

Lielisku valsts svētku dāvanu saviem līdzjutējiem sestdienas vakarā sarūpēja Valmieras/ORDO basketbolisti, savā laukumā OlyBet LBL čempionāta mačā otrajā puslaikā bez variantiem apspēlējot Jēkabpils lūšus un izcīnot otro uzvaru turnīrā!

Valmiera/ORDO – BK Jēkabpils 77:65 (22:23, 14:25, 24:12, 17:5)

Viesi bija labākajā sastāvā, kamēr mājiniekiem bez sezonu faktiski jau beigušā Adiņa malā uz rezervistu soliņa pēc slimošanas šoreiz gandrīz visas 40 minūtes bija arī saspēles vadītājs Bērziņš. Iespējams, bet šoreiz varbūt nospēlēja slavenais teiciens — labāk mazāk, toties labāk... Cienot savu traumu guvušo komandas biedru, valmierieši sestdien iesildījās kreklos ar uzrakstu Rihard, veseļojies!

Maču ar sen neredzētu sparu iesāka Elksnis, drīz jau Hāzners panāca 5:0, taču mājiniekiem ne tik labi sekmējās ar viesu uzbrukumu apturēšanu — nereti brīvi palika lūšu tālšāvēji, arī ne visas bumbas pie sava groza valmieriešiem izdevās izcīnīt. Līdzīgā cīņā pagājušās pirmās 10 minūtes ar trejaci un plus 1 viesiem noslēdza Rolands — 22:23.

Otrajā ceturtdaļā spēles grožus rokās turēja viesi, arī veiksme bija viņu pusē, jo mirkli par vēlu kādā uzbrukumā trejaci iemeta Vīksne, kamēr Jēkabpils rūjienietis Virsis saviem bijušajiem komandas biedriem trejaci iedeva līdzi pirmā puslaika pēdējā sekundē, kā saka, jau uz ģērbtuvēm dodoties, — pēc 20 minūtēm 12 punktu pārsvars lūšiem: 48:36.

Iespējams, pārtraukumā valmieriešu kolektīvā tika runāts arī kaut kas par Lāčplēša dienas misiju savu skatītāju priekšā, jebkurā gadījumā trešajā ceturtdaļā laukumā Valmieras/ORDO formās jau bija kārtīgs piecu vīru savērpts tornado, kas metodiski jauca gan pretinieku uzbrukumus, gan satīrīja savu groza apakšu, gan demonstrēja jaudīgu un daudzveidīgu uzbrukumu, kura smailē bieži un precīzi darbojās pāris Kaufmanis — Iļjins. Ļāvuši Virsim panākt 14 punktu pārsvaru otrā puslaika 12. sekundē, turpinājumā mājinieki veica 9:0 (Kaufmanis 5, Iļjins 2, Elksnis 2) izrāvienu līdz 45:50, tad pēc Magones gūtā groza (45:52) vēlreiz salādēja ciemiņu grozā 11 (Hāzners 6, Iļjins 3, Elksnis 2) bezatbildes punktus, 25. minūtes beigās panākot jau 4 punktu pārsvaru — 56:52. Tiesa, jēkabpilieši ar Štelmahera trejaci tomēr spēja pēc 30 minūtēm uz tablo panākt neizšķirtu (60:60), taču mājinieki jau bija sajutuši lūšu cepeša smaržu Lāčplēša un Ojāru dienas vakara mielastā!

Pēdējā ceturtdaļā viesu uzbrukums tika nobremzēts, ļaujot viņiem gūt vien 5 punktus. Pa to laiku Kaufmanis un Iļjins, komandas biedriem čakli piepalīdzot, nokārtoja valmieriešu otro uzvaru sezonā ar metieniem no soda laukuma un soda līnijas. Prātīgi ievērojot treneru norādījumus, mājinieku pārsvars pēdējās minūtēs tika uzaudzēts līdz pavisam solīdiem 12 punktiem, šo uzvaru ar 77:65 fiksēja vakara ražīgākais vīrs laukumā Iļjins!

Punktus mājiniekiem guva: Iļjins 24+14AB+3BM (ef. koef. +30), Kaufmanis 20+8AB+5RP+3 kļūdas (+20), Elksnis 15+3AB+9RP+4PB (+21), Hāzners 8+2PB (+7), Miška 5+6AB (+9), Jansons 5 (+2). Viesiem rezultatīvākie: Aleksējevs 19+5AB+3RP (+19), Rolands 11+5AB+6RP+2PB (+17), Štelmahers 11+3RP+3 kļūdas (+6). Pārējā komandu statistika: divpunkti 62%:53%, trīspunkti 26%:33%, sodi 65%:40%, AB 36:34, RP 17:18, PB 7:6, BM 3:0, kļūdas 9:13, komandu ef. koef. summas 93:71.

Garas gandrīz 38 minūtes sestdien laukumā Iļjinam un Kaufmanim, gandrīz 36 minūtes Elksnim, taču ļoti lietderīgi komandas labā savas 28 minūtes nospēlēja Miška, gandrīz 20 minūtes — līdz saņēma 5 piezīmes — Hāzners un arī Vīksne, kuram šoreiz neviena punkta, taču gandrīz 24 minūtes čakla darba laukumā gan aizsardzībā, gan uzbrukumu veidošanā. Paldies mūsu komandai un treneriem par Lāčplēša dienai atbilstošām emocijām tovakar Valmierā!

Jau šovakar mūsējiem atkal spēle, šoreiz izbraukumā Ogrē, kur trešais mačs BBL čempionāta B grupas ieskaitē. Spēlētāju vairāk mums nebūs, tomēr — par Valmieru!

KĀ PIEKLĀJAS KAPTEINIM! Edmunds Elksnis (Nr. 3) sestdien cīnījās ar sen neredzētu agresivitāti uzbrukumā, rādot kapteiņa cienīgu piemēru saviem komandas biedriem. Foto no BK Valmiera arhīva