23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Valmieru prezentē Hanzas dienās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Mazās Hanzas dienas Vīlandē (Igaunija)

Valmieras pilsētas pašvaldības delegācija nule kā atgriezusies no Mazajām Hanzas dienām Vīlandē, kas šogad norisinājās no 7. līdz 9. jūnijam.

Valmieru prezentē Hanzas dienās

Pasākums tika atklāts ar svinīgu gājienu, kurā piedalījās arī Mārtiņa Birņa vadītais Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris „Signāls”. Hanzas dienu ietvaros tika organizēts arī Hanzas gadatirgus, kurā ikviens interesents varēja iepazīties arī ar Valmieras pilsētas tūrisma piedāvājumu, aktualitātēm un drīzumā gaidāmajiem pasākumiem. Stenda apmeklētājiem bija iespēja nodegustēt gardo „Valmiermuižas” alu, spēcinošo „Liepkalnu” rudzu maizi, dažādu sēkliņu maisījumu no Kocēnu novada „Dabas spēks” piedāvājuma, kā arī Vidzemes melnos ikrus - kaņepju sviestu no Burtnieku novada lauku sētas „Adzelvieši”. Tāpat apmeklētājus priecēja skanīgie muzikālie priekšnesumi folkloras kopas „Griezes” izpildījumā. Līdztekus Hanzas gadatirgum notika pieņemšana pie Vīlandes pilsētas mēra Loita Kivstika, ar kuru Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Vaira Dundure pārrunāja turpmāko sadarbību starp abām sadraudzības pilsētām. Vīlandes pilsētai ir uzticēts gods 2015.gadā organizēt Starptautiskās Hanzas dienas.

Valmieras un Vīlandes sadarbības līgums atjaunots 1992. gadā. Vēsturiski abas pilsētas bijušas saistītas kā Hanzas savienības locekles. Ik gadu Valmiera iesaistās Mazo Hanzas dienu pasākumos Vīlandē. Tāpat pilsētas regulāri sadarbojas kultūras, mākslas un sporta jomās.

Starptautiskās Hanzas dienas Herfordē (Vācija)

Laikā no 13. līdz 16. jūnijam norisināsies 33. Starptautiskās Hanzas dienas, kas šogad notiks Vācijas pilsētā Herfordē.

Galvenais svētku notikums būs Hanzas tirgus, kurā ik gadu katra Hanzas pilsēta sevi prezentē atsevišķā stendā, piesaistot apmeklētāju uzmanību ar pilsētai raksturīgo tūrisma piedāvājumu, degustācijām, kā arī suvenīriem un daiļamatniecības darinājumiem. Valmieras pilsētas stendā Hanzas dienu apmeklētāji varēs iepazīties ar atpūtas iespējām pilsētā un Gaujas Nacionālajā parkā, suvenīriem, Lietišķās mākslas studijas „Valmiera” un Beverīnas novada amatnieku biedrības darbiem, kā arī tiem būs iespēja norgaršot dažādus gardumus  Valmiermuižas alu, „Valmieras piena” ķimeņu sieru un „Liepkalnu: sevišķo rupjmaizi.

Hanzas dienu aktivitātes papildina arī daudzveidīga kultūras programma, kurā piedalās Hanzas pilsētu mūziķi, dziedātāji un dejotāji. Tāpat kā pērn, arī šogad ar saviem priekšnesumiem klātesošos priecēs Valmieras Mūzikas skolas pārstāvju un Lipštates (Vācija) Mūzikas skolas pedagogu apvienotais salonmūzikas ansamblis „Valmiera – Lippstadt Hanse Ensemble”.

Seno Hanzas pilsētu savienības galvenais mērķis bija veicināt tirdzniecību un ekonomisko uzplaukumu, tādējādi arī Atjaunotajā Hanzas savienībā mūsdienās svarīgu lomu ieņem ikgadējais pasākums - Ekonomikas forums. Valmieras pilsētas pašvaldība iesaistījusies arī starptautiskajā projektā „Biznesa reģions – Hanza”, kas ir pilotprojekts Hanzas ekonomiskās sadarbības tīklojuma veicināšanai.

Starptautiskajām Hanzas dienām Herfordē pieteikušās 128 pilsētas no dažādām Eiropas valstīm. Jauno laiku Hanzas pilsētu savienība apvieno 182 pilsētas no 16 valstīm. Hanzas savienībā no Latvijas ietilpst 8 pilsētas: Rīga, Valmiera, Cēsis, Straupe, Kuldīga, Koknese, Limbaži un Ventspils. Hanzas savienības mērķis ir sekmēt tās dalības pilsētu sadarbību, sniedzot ieguldījumu to ekonomiskajā, kultūras, tūrisma un sociālajā attīstībā.

Starptautiskās Hanzas dienas ir tradicionāls pasākums, kas katru gadu tiek rīkots citā dalības pilsētā. Nākamās Starptautiskās Hanzas dienas notiks no 22. Līdz 25. maijam Vācijas pilsētā Lībekā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri