22. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Emīlija

Valmiermuižas brūzis iekaro Siguldu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Tieši pirms vasaras saulgriežiem Liesma saņēma informāciju par vēl vienu uzņēmuma SIA Valmiermuižas alus aktivitāti: ieguldot 30 tūkstošus eiro, Valmiermuižas alus darītava atklājusi vēstniecību Siguldas pils dārzā. Tas darīts, lai padarītu Gaujas Nacionālo parku pievilcīgāku tūrismam un popularizētu Latvijā darīto alu mūsu valsts viesiem.

Valmiermuižas brūzis iekaro Siguldu

Vēstures liecības vēsta, ka Livonijas ordeņa Siguldas pilī sendienās ticis darīts alus. Arī Valmiermuižas alus vēstniecība Siguldā ar tirgotavu iekārtojusies vēsturiskajā brūža namiņā, šeit atkal atgriežot alus smaržu. Par negaidīti radušos iespēju nogruntēties vienā no tūristu iecienītākajām Latvijas vietām stāsta Valmiermuižas alus darītavas saimnieks AIGARS RUŅĢIS:

«Iespēja izveidot Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldā nāca negaidīti, un to vēlējāmies izmantot. Mūsu mērķis ir popularizēt Latvijā darīto alu pasaulē. Uzskatu, ka pirmais gads ir savā ziņā iesildīšanās.»

Pašlaik Siguldā durvis vērusi tikai Valmiermuižas alus tirgotava un terase, taču tiek strādāts pie idejas par vecā brūža namiņa atjaunošanu. Par godu vēstniecības atklāšanai Valmiermuižas brūzī izbrūvēts īpašs veltījums — Siguldas Ordeņa alus — klasisks, līdzsvarots tumšais lāgeris. Šī alus mugurkaulu veido laika pārbaudi izturējuši iesali — gaišais Pilzenes un tumšais karameļu iesals, bet īpašo, noslēpumaino noti piešķir riekšava dūmotā iesala, ko kaltē virs atklātas bērza malkas uguns. Siguldas Ordeņa alus ir nepasterizēts un filtrēts brūvējums.

SENĀ VĒRTĪBA. Valmiermuižas alus tirgotava Siguldā. Foto no Valmiermuižas alus arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
26. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri