24. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Agris, Agrita

Valmiermuižas brūzim – maksimālā jauda

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Alus darītava Valmiermuižas alus pērn aizvadījusi ražīgu gadu, sasniedzot maksimālo brūvēšanas apjomu un 5,36 miljonus eiro apgrozījumu, kā arī audzējot pārdotā alus apjomu par 7%. Uzņēmums šogad attīstīs jaunas alus garšas un eksportu.

Valmiermuižas brūzim – maksimālā jauda

2018. gadā pārdoti 2254150 litri Valmiermuižas alus. Pateicoties karstajai vasarai un uzticamiem klientiem restorānos un bāros, lejamā alus pārdošanas apjoms audzis par 15%. Ārpus Latvijas – Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Īrijā – pērn pārdoti 5% no Valmiermuižas brūvējuma. Tuvāko divu gadu laikā eksporta apjomu plānots palielināt līdz 10% no izbrūvētā apjoma, galvenokārt orientējoties uz Baltijas jūras reģiona valstu un Skandināvijas tirgu, jo Latvijā darītā amata alus kvalitātei tur ir augošs cienītāju loks

Par pērn sasniegto gandarīts Valmiermuižas alus saimnieks AIGARS RUŅĢIS: «Mūsu brūzis pērn no februāra līdz novembrim brūvēja ar savu maksimālo jaudu. Valmiermuižā alus brūvēšanas apjomu neplānojam palielināt, tā vietā radīsim vēl bagātīgāku alus garšu klāstu, paliekot uzticīgi kvalitātei un misijai – attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā un kļūt par atpazīstamu un atzītu Baltijas jūras reģiona amata alu.»

Šogad Valmiermuižas alus svin 10 gadu jubileju, un to atzīmēt paredzēts ar ļoti interesantu aktivitāti Valmierā, par ko Burtniekam otrdien pastāstīja Aigars Ruņģis:

IEMESLS NOPIETNAM DARBAM. Ar Kultūras ministrijas rīkojumu pērnā gada novembrī Valmiermuižas klēts (attēlā) kā «raksturīga 18. gadsimta muižu arhitektūras liecība un būtiska Valmiermuižas apbūves daļa» un mūra žoga fragments iekļauti Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Šis fakts, kā atzina Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis, ir Valmiermuižas dāvana Latvijas simtgadē – vērtības, kuras saglabāt līdz Latvijas divsimtgadei: «Patlaban ļoti rūpīgi veicam klēts izpēti, lai, kādu dienu uzsākot klēts restaurāciju, ņemtu vērā visus Kultūras mantojuma pārvaldes ieteikumus. Protams, šāds atzinums vairo Valmiermuižas kā vietas unikalitāti, rada papildu interesi tās viesiem.»

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
21. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri