21. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Valmierietis Skotijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

MATĪSS VORPS. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 2009. gada absolvents. Glāzgovas universitātes 2. kursa students.

Matīss Vorps, Foto: Gundars Bāliņš
Matīss Vorps, Foto: Gundars Bāliņš

Fizikā bijis viegli mācīties, balstoties uz skolotājas Baibas Priedītes iedoto zināšanu bagāžu, angļu valodā labs pamats ir pie Ilzes Dukures gūtais. Nākošajiem vidusskolu absolventiem ar labām sekmēm Matīss novēl nenobīties, bet meklēt izdevīgas studiju iespējas ārzemēs. Uzņēmību, protams, vajag, viņš atgādina, nedrīkst arī tā: ko tad es... Arī tikai A līmenis angļu valodā neesot noteicošais, jo, attiecīgā vidē dzīvojot, valoda ātri aizejot.

Vasara esot pārāk ātri pagājusi, jo bijis daudz ko darīt — ģimenes lauku darbi, teniss, tikšanās ar draugiem.

No 21. septembra Matīss atkal studenta dzīvē. Pirmā studiju nedēļa gan vairāk esot ballīšu laiks, iepazīšanās ar jaunajiem, noskaņošanās mācībām.

Studēt ārzemēs bija pārdomāts lēmums?

Vidusskolā domāju, ka iešu uz Rīgas Tehnisko universitāti aviācijas transportu studēt, kur, nesagaidījis Glāzgovas piekrišanu, arī pieteicos un tiku budžetā. Tomēr uzzināju, ka mācību laikā daudz vajadzēs lietot krievu valodu, jo arī mācību materiālu latviski tikpat kā nav.

Par Glāzgovu interese radās 12. klases pavasarī, jo daži pazīstamie no Rīgas Skotijā jau mācījās. Gribēju būt pilots, bet tas baigi dārgi izmaksā, bez tam sapratu, ka tādā gadījumā nebūšu daudz mājās, un šāda dzīve man neder. Tāpēc ieintresējos par aeronautikas inženiera specialitāti, kas saistīta ar aviāciju, ceru, ka tas nebūs darbs, uz kuru negribas iet. Gāzgovā iegūšu grādu, ko atzīst visā pasaulē, tāpēc nebūšu ierobežots tikai Latvijā.

Skolu beidzi ļoti labi?

Normāli. Septītnieku bija diezgan, tāds diezgan paslinks biju. Varēja būt labāk, bet pietika ar to pašu.

Ko nozīmē — pietika?

Diezgan daudz papīru bija jānokārto — dokumenti ar motivācijas vēstuli, kāpēc vēlos tur studēt, bija jānosūta jau maijā. Rīgā padziļinātākā līmenī nekā skolā eksāmens angļu valodā jānokārto. Ja pieteikums viņus apmierina, augstskola gaida vidusskolas beigšanas eksāmenu rezultātus, norādot savas  — 5 B līmeņi. Tos ieguvu, tiesa, vienu C līmeni izlīdzināja A līmenis angļu valodā. Domāju, prasības nav burtiski jāizpilda, augstskola pretendentam vienkārši uzliek savu latiņu, lai nesanāktu studenti ar zemu zināšanu līmeni. Beigās sanāca, ka varu studēt gan Rīgā, gan Glāzgovā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Septembris, 2010

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri