Valmierietis Helvijs Babris sāk nacionālo BMX sezonu ar uzvaru elitē

27.Aprīlis, 2018

Ar sacensībām Ventspilī tika dots starts Latvijas BMX nacionālajai sezonai. Valsts labākie sportisti aizvadīja SMScredit.lv čempionāta sērijas pirmo posmu, un elites grupā nepārspēts palika MŠA/VBSS-Valmieras puikas braucējs Helvijs Babris, ziņo šī kluba pārstāvji.

Sīvākās cīņas elites un junioru vīru apvienotajā grupā izvērtās starp Babri un Tālavas/VBSS pārstāvi Miku Strazdiņu, kurš fināla pēdējos metros tomēr piekāpās, finišējot otrajā vietā. Trešais uz goda pjedestāla kāpa vēl viens tālavietis — Edvards Glāzers, kuram šī ir pirmā sezona junioru konkurencē.

Ar veiksmīgiem startiem Ventspils trasē izcēlās vēl vairāki MŠA/VBSS-Valmieras puikas sportisti. Savu pirmo uzvaru šosezon guva Patriks Krauklis, kurš palika nepārspēts B8 grupas ieskaitē. Veiksmīgs starts izdevās arī viņa vecākajam brālim Markusam, kurš starp B11 puišiem finālā bija piektais ātrākais. Tikmēr Mārcis Olafs Alksnis finišēja sestais B13 grupā. Līdz izšķirošajai cīņai tika arī Jānis Bindže un Rodrigo Ābols, kuri abi cīnījās B9 konkurencē. Viņiem šoreiz attiecīgi septītā un astotā vieta. Sacensību otrajā dienā, kad tika noskaidroti Ventspils BMX kausa ieguvēji, labāko rezultātu no MŠA/VBSS-Valmieras puikas sportistiem sasniedza Patriks Krauklis, kurš B8 grupā izcīnīja trešo vietu.

SMScredit.lv BMX čempionāta labākie šosezon tiks noskaidroti septiņu sacensību posmos. Nākamais etaps paredzēts 12. maijā Jelgavā, 26. maijā sportisti pulcēsies Vecpiebalgā, bet 16. jūnijā — Burtnieku novada trasē Avotos. Vēl paredzētas sacensības 28. jūlijā Madonā, 11. augustā Saldū, bet noslēgums notiks 25. augustā Rīgā. Savukārt Latvijas nacionālā čempiona titula ieguvēji, tāpat kā pērn, tiks noskaidroti vienas dienas sacensībās, un šovasar tās notiks 7. jūlijā Mārupē.

PLECU PIE PLECA trasē divi valmierieši Mikus Strazdiņš (pa kreisi) un Helvijs Babris.