Valmieriešu starti Pasaules čempionātā Toruņā

- 7.Aprīlis, 2019

No 23. līdz 30. martam Polijas pilsētā Toruņā norisinājās astotais Pasaules veterānu čempionāts vieglatlētikā telpās. Tajā piedalījās 4367 sportisti no 88 valstīm. Sacīkstēs piedalījās arī Latvijas komanda, kas pieteikto dalībnieku skaita ziņā (67 sportisti) ierindojās 14. vietā. Kas gan būtu mūsu valsts komanda bez valmieriešu līdzdalības?

Pirmais no valmieriešiem uz starta izgāja soļotājs Raitis Lērme un iepriecināja ar bronzas medaļu 3000 m distancē 75+ grupā ar rezultātu 2:36,37 min. Jāpiebilst, ka visos sporta veidos konkurence bija pietiekami spēcīga, un, vērojot veterānu startus, likās neticami, ko iespēj dāmas un kungi, kuriem vairs nav 16! Turklāt soļošanas distancē stila tiesneši, arēnas aplī izvietojušies ik pēc 100 m, raudzījās, lai soļotāju abas kājas vienlaikus neatrautos no zemes. 3000 m distancē dāmām valmierietes Gunita Šīrante izcīnīja 6. vietu 35+ grupā ar rezultātu 17:20,06 min. un Vaira Grigorjeva 65+ grupā  9. vietu ar rezultātu 21:46,75 min. Mūsu sprinteris Aleksejs Koziņecs sīvi spēkojās ar domubiedriem 200 m distancē 75+ grupā un, uzrādot rezultātu 34,24 s, ierindojās 10. vietā. Tikai rokas stiepiena attālumā no bronzas medaļas Aleksejs finišēja 400 m distancē ar rezultātu 1:23,09 min. un izcīnīja 4. vietu. Vēl vienu, šoreiz sudraba, medaļu Valmierai un Latvijai izcīnīja Iveta Putniņa šķēpa mešanā 45+ grupā ar rezultātu 34,90 m. Lodes grūšanā 20 spēcīgu vīru konkurencē 55+ grupā Māris Bemers izcīnīja 14. vietu ar rezultātu 11,82 m. Sacensību priekšpēdējā dienā uz starta vēlreiz izgāja soļotāji, šoreiz 10 km distancē. Mūsu vecmeistars Raitis Lērme izcīnīja 9. vietu ar rezultātu 1:14,15. Sparīgi soļoja un kopā ar komandas biedrenēm sudraba medaļu garajā distancē izcīnīja Gunita Šīrante ar rezultātu 59:40 min.

Toruņa ir viena no vecākajām Polijas pilsētām ar 200000 iedzīvotājiem. Tajā dzimis ievērojamais astronoms, heliocentrisma teorijas veidotājs Nikolajs Koperniks. Toruņa noorganizēja pasaules klases sporta svētkus, nodrošinot atlētiem brīnišķīgus sacensību apstākļus daudzfunkcionālajā sporta arēnā. Brīvajos brīžos valmierieši iepazinās ar pilsētas vēsturi, ar romantisko vecpilsētu, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pateicoties Valmieras Vieglatlētikas kluba un Raita Ravinska atbalstam, mūsu sportistiem bija iespēja sevi parādīt pasaulei, likt tajā skanēt Valmieras vārdam.

GUNITA ŠĪRANTE 3000 m soļošanas distancē.