23. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Valmieriešiem «Latvijas lepnuma» balva

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nominācijā «Skolotājs» balvu saņēma Elmārs Gulbis, kurš visu mūžu veltījis darbam ar skolēniem, bet nominācijā «Jauniešu iniciatīva» lepnuma godā tika celts Miķelis Jānis Benužs.

Valmieriešiem «Latvijas lepnuma» balva

Par sporta skolotāju Elmārs Gulbis strādājis 48 gadus, un pašlaik jau septiņpadsmito gadu viņš ir šaha skolotājs Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Viņš joprojām skolā satiekams vismaz trīs pēcpusdienas nedēļā.

«No 1953. gada esmu skolās. Sākumā Matīšu skolā, tad Valmieras skolās, bet visvairāk, jā, šajā skolā, kas tagad ir ģimnāzija. Man paticis būt skolotājam,» tā Elmārs Gulbis, kurš pērnajā rudenī nosvinēja 90 gadu jubileju, bet pie pusaudžiem un jauniešiem, kam māca šahu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, viņš ir gatavs atskriet. Atskrien arī vārda tiešā nozīmē, jo ik rītu kungs trenējas, noskrienot ap desmit kilometriem.

«Kustības ir galvenais dzīvē! Rīta skrējiens ir ieradums, un tam ir liels spēks. Kad noskriets, tad uzreiz mundrums kaulos, atnāku te pie bērniem, un varam mācīties, darboties,» tā pieredzējušais skolotājs, kurš prātu asina, spēlējot šahu, bet būšana svaigā gaisā, arī kāpšana kalnos ir nodeva labai fiziskai formai un baudījums dvēselei.

«Skolotājs ir īsts šaha entuziasts un vēlas, lai skolēni vairāk trenētos šahā, jo šī spēle attīsta loģisko domāšanu, vispārējo intelektu, pacietību un gribasspēku,» pieteikuma vēstulē Latvijas lepnumam 2018 rakstījusi Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolniece un aktīva šaha pulciņa apmeklētāja Klaudija Emīlija Roķe.

ZELTA ĀBELI, kas ir «Latvijas lepnuma» simbols un balva, decembrī pasniedza piecpadsmito reizi. Par daudz un laba darīšanu to saņēmuši divi valmierieši – Elmārs Gulbis (no kreisās) un Miķelis Jānis Benužs. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri