Valmieriešiem astoņas medaļas Latvijas čempionātā

- 2.Marts, 2018

Rīgā, Daugavas Sporta nama peldbaseinā, aizvadīts Latvijas čempionāts peldēšanā 25 m jeb īsajā peldbaseinā, kas vienlaikus bija arī FINA atzītas kvalifikācijas sacensības dalībai 14. FINA pasaules čempionātam.

Čempionātā atzīstami startēja arī Valmieras bērnu sporta skolas audzēkņi, kopumā izcīnot astoņas (2+2+4) godalgas. Komandu kopvērtējumā valmierieši 26 komandu konkurencē ar 376 punktiem ierindojās 6. vietā. Uzvarēja SK Delfīns pirmā komanda (608).

Augstvērtīgāko rezultātu, rēķinot pēc starptautiskās peldēšanas federācijas punktu tabulām, no mūsējiem uzrādīja Jānis Vitauts Siliņš, izcīnot bronzas godalgu 100 m brasā — 1:01.40. Šis bija arī septiņpadsmitgadīgā peldētāja personiskais, kā arī Valmieras rekords. Otru medaļu sudraba spīdumā Siliņš izcīnīja uz pusi garākā brasa distancē (2:13.50).

Vienu no zelta godalgām uz Valmieru pārveda Dāgs Kristofers Breģis, kurš palika nepārspēts 800 m brīvā stila distancē — 8:41.40. Zeltam Dāgs pievienoja arī sudrabu uz pusi īsākā distancē — 4:11.06 un 4. vietu 200 m br. st. — 1:56.71.

Otrs zelts tika Kristiānai Bukai, kura visai pārliecinoši triumfēja 400 m kompleksā — 5:18.24. Pusi īsākā distancē šajā pašā peldēšanas disciplīnā Kristiāna izcīnīja bronzas godalgu — 2:28.51.

Pa bronzai mājās pārveda arī Zelma Mālmane (400 m br. stilā — 4:48.66) un Danīls Ņikiforovs (400 m kompleksā — 4:54.39).

Pavisam nedaudz, apmēram septiņu desmitdaļu izskatā, līdz bronzai pietrūka Kristapam Miķelsonam 800 m br. stilā (9:03.78), galu galā ieņemot ceturto vietu. Kristapam arī atzinīgs rezultāts 200 m uz muguras (2:14.11), ar to pārspējot Valmieras rekordu savā vecuma grupā.

Pavisam Valmieru sacensībās pārstāvēja 15 valmierieši.