23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Valmierieši startē miesnieku konkursā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras tehnikuma audzēkņi Endrijs Maurītis un Rūdolfs Ločmelis mēneša sākumā piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas miesnieku konkursā Roskildē, Dānijā.

Valmierieši startē miesnieku konkursā

Audzēkņi no Valmieras šāda veida sacensībās pieredzi guva pirmo reizi, tomēr abi puiši un pedagogi ir gandarīti par paveikto.

Sacensības norisinājās trīs dienas. Pirmajā etapā dalībniekiem 60 minūšu laikā bija jāatkaulo cūkas pakaļējais stilbs, izmantojot dāņu metodes. Otrajā posmā no atkaulotās gaļas jaunieši izveidoja pusfabrikātus. Pēc konkursa nolikuma bija jāizveido 7 līdz 9 dažādi izstrādājumi. Savukārt pasākuma noslēgumā dalībnieki no iepriekš veidotajiem pusfabrikātiem gatavoja pamatēdienu. Žūrija darbu izvērtēja, ņemot vērā vairākus kritērijus, «tai skaitā darba tehniku, ēdiena garšu un pasniegšanu,» informē Sabīne Šmite, Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste.

«Iegūtā pieredze konkursā bija noderīga. Iepazinos ar jauniem draugiem, un varēja iepazīt skolu, kurā norisinājās konkurss,» atceras R. Ločmelis. Jaunietim licies apbrīnojami, ka šajā mācību iestādē saistībā ar pārtikas nozari mācās vairāk nekā 7000 audzēkņu. «Pats konkurss bija laba pieredze, kas sagatavo dalībai nākamajās reizēs. Es zinu, ko var sagaidīt no tāda līmeņa konkursa. Mēs plānojam piedalīties arī nākamajā gadā tādā pašā sastāvā no Valmieras tehnikuma. Ir uzstādīts mērķis, lai gūtu uzvaru nākamgad,» par nākotnes ambīcijām stāsta Rūdolfs.

KONKURSA DALĪBNIEKI (no kreisās) Endrijs Maurītis un Rūdolfs Ločmelis ir apmierināti ar startu miesnieku un gardēdības konkursā Dānijā. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri