Valmierieši sakur pirti līderim

13.Novembris, 2018

Mārtiņdienas spēle VOC visiem uz kārtējo OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola līgas spēli atnākušajiem un atbraukušajiem, kaut arī mājinieki piekāpās līgas līderkomandai, noteikti atstāja pozitīvas emocijas. Jo Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti rādīja atzīstami spēli visu 40 minūšu garumā!

VG/ViAKalev/Cramo 71:84 (24:18, 15:18, 14:30, 18:18)

Pret komandu ar 2 miljonu eiro sezonas budžetu, kurā gan pamanāmi Igaunijas izlases vīri, gan labi ārzemnieki, valmierieši pirmo ceturtdaļu aizvadīja patiešām lieliski. Uguņoja Kaufmanis, noslēdzot 10 minūtes ar reti redzētu trejaci pāri plecam pagriezienā – 24:18! Kaučas rēķinā tieši puse no komandas gūtajiem punktiem.

Viesi jūtami nervozēja, taču viņu centieni ar auguma un meistarības pārsvaru nekādus būtiskus rezultātus nedeva. Pāris reizes igauņiem, kuri laukumā nekādi nevarēja iztikt bez serba Mirkoviča, baltkrieva Salaša un amerikāņiem Luisa un Linča, izdevās izlīdzināt rezultātu, pat aizbēgt līdz 36:32, taču Dubults (pēc varena danka mēģinājuma) ar sodiņu, Elksnis ar trejaci, Kauča ar 1/1 pēc Igaunijas basketbola leģendas Kangura saņemtās tehniskās piezīmes, kā arī Elksnis un Ziediņš ar pusītēm no soda līnijas ļāva mājiniekiem puslaiku pabeigt labā noskaņā – 39:36!

Lielajā pārtraukumā viesu motivācija bija krietni vien paskrūvēta uz augšu – arvien vairāk tika izmantots auguma pārsvars groza tuvumā, arī aizsardzība kļuva lipīgāka... Vēl Kaufmanis trāpīja savu vienīgo metienu otrajā puslaikā, panākot 5 punktu pārsvaru valmieriešiem, tad ciemiņi ar meistarību divcīņās un trāpīgiem metieniem no brīvām pozīcijām un no soda līnijas pamazām lauza spēles gaitu. 27. minūtē Mirkovičs ar 2/2 pirmoreiz panāca 10 punktu pārsvaru – 58:48, bet ar Kitsinga precīziem metieniem 30 minūtes pabeidza ar velna duci priekšā uz tablo – 66:53. Mūsējiem arī pirmie zaudējumi sastāvā – ar piezīmju normu malā Engers, kurš vairākās epizodēs bija izcils aizsardzībā (2BM), taču tā arī nevarēja noregulēt savu metienu tēmēkli.

Ceturtā ceturtdaļa sākās ar skaistu Kohanova sarīkotu uzbrukumu, kas gan netika realizēts līdz galam, tūlīt Kitsings panāca viesiem lielāko – 17 punktu – pārsvaru mačā: 70:53. Tomēr valmierieši nepadevās, un pēc Kohanova trejača viesu treneris sauca malā savējos, lai krietni izlamātu – vairs tikai 70:58. Vēl mūsējiem ar lieliski spēli aizvadošā Grīnberga pēc kārtas gūtiem 5 punktiem izdevās deficītu samazināt līdz 9 punktiem (65:74), taču pieredzējušie viesi, vēlreiz aizbēgot 17 punktu attālumā, bez liela stresa novadīja līdz galam savu devīto uzvarēto maču pēc kārtas – 84:71.

Punktus mājiniekiem guva: Kaufmanis 17+4RP (ef. koef. +7), Grīnbergs 14+4AB (+10), Elksnis 12+8AB+3RP+3PB+4 kļūdas (+23), Ziediņš 9+4AB (+11), Dubults 7+6AB (+11), Liepiņš 7+5AB (+5), Kohanovs 3 (+5), Šepte 2 (+2). Viesiem rezultatīvākie: Mirkovičs 18+5AB+4RP+3PB (+18), Luiss 18+4AB+3RP+4 kļūdas (+15), Kitsings 13+7AB+3PB (+17). Pārējā komandu statistika: divpunkti 53%:55%, trīspunkti 27%:27%, sodi 54%:76%, AB 36:42, RP 16:12, PB 5:7, BM 2:1, kļūdas 16:11, komandu ef. koef. summas 68:100.

Ar 3 uzvarām un 5 zaudējumiem valmierieši svētdien bija 11. vietā turnīra tabulā. Nākamā spēle mūsējiem izbraukumā 17. novembrī Ventspilī pret Latvijas čempioniem. Par uzvaru!

KUR IGAUŅI PALIKUŠI? Jānis Kaufmanis (Nr.5), asistējot Klāvam Dubultam (Nr.9), rezultatīvi pabeidz savu caurgājienu, liekot vien noskatīties Kalev/Cramo leģionāriem – baltkrievam Maksimam Salašam (Nr.7) un serbam Branko Mirkovičam. Edgara Vaivada foto