Valmierieši pusfinālā pret VEF Rīga

3.Maijs, 2017

Paradoksāli, bet Olybet LBL čempionāta ceturtdaļfināla sēriju starp Valmiera/ORDO un Liepāja/Triobet — 5 mačos pavisam 20 ceturtdaļas — šoreiz vinnēja nevis komanda, kura bija labāka 11 spēles nogriežņos, arī trijos pirmajos otrajā mačā Valmierā, bet gan tā, kura dominēja vien 9 ceturtdaļās, tostarp arī visas izšķirošās četras piektajā mačā VOC.

Valmiera/ORDOLiepāja/Triobet 100:94 (25:24, 18:25, 24:26, 33:19)

Otrajā mačā savā laukumā iesākto liepājnieki, kuru rindās izcila diena metienos komandas kapteinim Ausējam, pārliecinoši turpina arī Valmierā 27. aprīlī, pēc 30 minūtēm esot vadībā ar 8 punktiem — 75:67. Tomēr valmierieši atrod sevī spēkus lauzt mača gaitu! Ceturtās ceturtdaļas vidū, kad trejačus trāpījuši Bērziņš un divreiz Kaufmanis, uz tablo neizšķirts — 82:82. Turpinājumā šūpoles līdz Grifina grozam, kad viss atkal jāsāk no sākuma — 88:88. Galotnē, kad viesi pēc kārtas piezīmju normas dēļ zaudējuši divus komandas vilcējus Montgomeriju un Butjankovu, mājinieki ar Pita, Bērziņa un Kaufmaņa pūlēm un aukstasinību no soda metienu līnijas panāk izšķirošo pārsvaru, bet punktu mačam ar efektīgu danku pieliek Fišers — 100:94 un sērijā 2:1 valmieriešu labā!

Punktus uzvarētājiem guva: Pits 24+8RP+3 kļūdas (ef. koef. +25), Kaufmanis 19+3AB+3RP+4 kļūdas (+20), Laksa 19+3AB (+19), Bērziņš 18+7AB+4RP (+25), Fišers 12+10AB+1BM (+22), Blaus 8 (+3). Liepājniekiem rezultatīvākie: Ausējs 33+3AB+5RP+1BM (+35), Montgomerijs 15+7AB+1BM (+16), Grifins 14+3AB+12RP+6PB (+16), Butjankovs 13+8AB (+19). Pārējā komandu statistika: divpunkti 67%:55%, trīspunkti 40%:35%, sodi 88%:87%, AB 31:32, RP 25:24, PB 5:8, BM 1:2, kļūdas 14:10, komandu ef. koef. summas 122:108.

Par mača spriedzi liecina statistika: vadība spēlē mainījusies 10 reizes, neizšķirts fiksēts 11 reizes!

Liepāja/TriobetValmiera/ORDO 93:74 (21:18, 26:17, 27:24, 19:15)

Par 29. aprīļa maču Liepājā nav vērts rakstīt sīkāk — to mūsējie zaudē, kā mēdz futbolā teikt, vienos vārtos... Kaut arī spēles gaitā vadība mainījusies 9 reizes un neizšķirts bijis 5 reizes, viesi pēdējo reizi priekšā 9. minūtes startā, kad abus soda metienus trāpījis Fišers — 18:16. Turpinājumā vēl kādu laiku izdodas turēties cerīgā dažu punktu attālumā, taču jau 26. minūtē liepājnieki pēc Jurevičus metiena priekšā 20 punktus (65:45) un savu darāmo cienīgi noved līdz loģiskam galam, panākot sērijā 2:2.

Punktus mūsējiem guva: Fišers 19+6AB+2PB+2BM (+23), Kaufmanis 17+6AB (+21), Pits 7+3AB+7RP+3 kļūdas (+7), Gabrāns 7+2PB+3 kļūdas (+7), Laksa 7 (+3), Jonāts 6+8AB (+7), Kārlis 5 (+4), Bērziņš 4+7AB+3RP+1BM (+7), Blaus 2+1BM+4 kļūdas (-2). Uzvarētājiem rezultatīvākie: Butjankovs 20+11AB (+31), Montgomerijs 18+7AB+1BM+4 kļūdas (+19), Grifins 12+11RP+4PB+3 kļūdas (+21). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:61%, trīspunkti 44%:18%, sodi 71%:78%, AB 35:37, RP 25:14, PB 12:7, BM 1:4, kļūdas 13:20, komandu ef. koef. summas 111:79.

Valmiera/ORDOLiepāja/Triobet 102:75 (30:18, 22:22, 22:8, 28:27)

1. maija vakara Valmieras spēles uzvarētājs iekļūst virslīgas labāko komandu četriniekā un pusfinālā spēlē pret VEF Rīga — tik augsta ir spēles likme. VOC basketbola halle dreb no līdzjutēju ovācijām, un mājinieki rāda čempionu cienīgu spēli jau no mača 35. sekundes, kad pēc Bērziņa kļūdas un Jurevičus trejača pirmo grozu valmieriešiem gūst Fišers. Viņa piemēram seko pirmdienas vakara galvenais varonis Pits, pārņemot spēles vadību, lai to vairs kurzemniekiem neatdotu ne reizi! Galveno pamatu uzvarai valmierieši ar aktīvu spēli aizsardzībā un jaudīgu uzbrukumu ieliek jau pirmajās 10 minūtēs — plus 12 un 30:18.

Mača turpinājumā tikai reizi — 19. minūtē, kad grozu gūst Grifins, valmierieši, kuru rindās pārlieku nervozs komandas kapteinis Bērziņš, liepājniekus pielaiž tuvāk par 10 punktiem (46:38), taču puslaika izskaņā gan stabila spēle, gan pārsvars noturēts — 52:40.

Otro puslaiku Fišers (2), Kaufmanis (2), Pits (3) un Laksa (3) sāk ar izrāvienu 10:0, panākot jau 22 punktu pārsvaru — 62:40. No šī nokdauna viesi vairs tā īsti nespēj atgūties, un rezultāts pēc 30 minūtēm jau ļauj mājinieku līdzjutējiem atviegloti uzelpot — 74:48 pie līdzīgas mājinieku spēles sola drošu uzvaru.

Tā arī notiek! Jau 33. minūtē jaudīgi spēlējošais Jonāts liek viesiem atcerēties pirmo sērijas spēli — plus 31 un 84:53. Nelīdz vairs liepājnieku trenera Galvanovska ņemtais pārtraukums, arī uz viesu trim izmisuma trejačiem pēc kārtas mājinieki atbild adekvāti. Punktu spēlei liek Jonāts ar simtnieku un Kārlis ar dzirnaviņām gaisā un bumbas triecienu grozā no augšas — 102:75, un līdzjutējus gaida pusfināls ar pērnās sezonas zelta fināla dalībniekiem Valmiera/ORDO un VEF Rīga!

Punktus uzvarētājiem guva: Pits 25+6RP (+27), Laksa 19+3AB+2BM (+23), Kaufmanis 16+3AB (+16), Jonāts 12+5AB (+15), Fišers 11+10AB+1BM (+20), Blaus 9+3AB+5 kļūdas (+6), Bērziņš 5+6AB+1BM (+7), Kārlis 2 (+5), Gabrāns 2+3RP (+5), Mālmanis 1 (-3). Liepājniekiem rezultatīvākie: Ausējs 16+3AB+3RP+4 kļūdas (+10), Butjankovs 14+8AB (+16), Grifins 13+4AB+7RP (+17). Pārējā komandu statistika: divpunkti 65%:39%, trīspunkti 43%:29%, sodi 84%:78%, AB 41:31, RP 19:16, PB 3:8, BM 4:0, kļūdas 14:12, komandu ef. koef. summas 125:68.

Paldies mūsu komandai par raksturu! Par aizvadītajām ceturtdaļfināla piecām spēlēm visvairāk pateicības pelnījuši trīs raženākie punktu guvēji Pits (90), Kaufmanis (79) un Laksa (77), kā arī stabilākais vīrs komandas garajā galā Fišers, kuram 51 izcīnīta bumba zem groziem.

Pusfināla sērija līdz trim uzvarām, visticamāk, valmieriešiem sāksies 9. maijā ar spēli Rīgā, jo šajā mikromačā sava laukuma priekšrocības jau būs VEF Rīga, kas regulāro Olybet LBL sezonu pabeidza otrie, t.i., virs mūsējiem. Par uzvaru Rīgā!

PALDIES! Par Valmieras/ORDO uzvaru spraigajā un nervozajā ceturtdaļfināla sērijā valmieriešu galvenais treneris Uvis Helmanis var pateikties tieši savam galvenajam komandas diriģentam laukumā Damjēram Pitam, kurš gan dala piespēles partneriem, gan pats gūst punktus pēc lieliskiem caurgājieniem, kā arī no distances. Edgara Vaivada foto