Valmierieši Pasaules čempionātā Baku

- 15.Jūnijs, 2018

No 5. līdz 9. jūnijam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku norisinājās UCI pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā kopumā Latvijas BMX izlases trenera Ivo Lakuča pārraudzībā startēja 81 Latvijas sportists, to starpā arī abu mūsu klubu — Tālava/VBSS un MŠA/VBSS-Valmieras puikas sportisti.

Starp sacensībās startējušajiem 12 trenera Olafa Lakuča Tālavas audzēkņiem vislabāk veicās Līvai Lizetei Glāzerei, kura iekļuva starp labākajām astoņām braucējām pasaulē G14 meiteņu grupā, lielajā finālā izcīnot ceturto vietu, kas ir sportistes līdz šim augstākais sasniegums viņas karjerā.

Sekmīgi pasaules čempionātu junioru grupā debitēja Edvards Glāzers. Priekšbraucienos viņš ieņēma vienu trešo un divas ceturtās vietas. Tas ļāva ceturtdaļfinālam kvalificēties kā ceturtajam no sava brauciena. Nākamajā kārtā dramatiskā cīņā par vietu pusfinālistu pulkā viņš izrādījās pārāks par ASV sportistu Braientu Vaitu. Pusfināla braucienā Glāzers finišēja septītajā vietā. Tādējādi sacensības tika noslēgtas starp 14 vadošajiem pasaules junioriem. Rinalds Jānis Kārkliņš šajā grupā cīņu noslēdza pēc priekšbraucieniem.

Krūzeru grupas braucēji Roberts Treimanis un Jānis Treimanis arī sacensības noslēdza pēc priekšbraucienu kārtas.

No G8 meiteņu grupas pasaules čempionātā BMX debitēja un augsto devīto vietu izcīnīja Sofija Keita Krūmiņa. G10 meiteņu grupā startēja divas Tālavas sportistes — Adelīna Kārkliņa visos priekšbraucienos ierindojās trešajā pozīcijā, bet pusfinālā finišēja sestajā pozīcijā, Madara Kate Treimane sacensības noslēdza pēc priekšbraucienu kārtas. B7 konkurencē Toms Višņevskis pusfināla braucienā pēc fotofiniša attēlu izvērtēšanas ieņēma piekto pozīciju, kas viņam neļāva iekļūt lielajā finālā. Priekšbraucienus sekmīgi izdevās pārvarēt Artūram Robertam Krūmiņam puišu B10 grupā un Ralfam Frīdvaldam B12 grupā, ļaujot iekļūt ceturtdaļfinālā, pēc kā abi valmierieši cīņu par medaļām noslēdza. Mārtiņš Emīls Treimanis B14 konkurencē astotdaļfināla braucienā finišēja septītajā pozīcijā.

Gaviles no Baku varēja saklausīt arī Valmieras puiku nometnē. Kristera Taima audzēknis Patriks Krauklis B8 grupā izcīnīja augsto 4. vietu, kamēr Lotte Etmane starp B9 meitenēm bija septītā ātrākā. Markusam Krauklim pietrūka pavisam nedaudz, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam sīvajā B11 grupas konkurencē.

Čempionāta saldajā ēdienā visa Latvijas BMX sabiedrība juta līdzi elites grupu braucējiem. Uz vīru starta izgāja Edžus Treimanis, Kristens Krīgers un Helvijs Babris (pēdējie divi Valmieras Bērnu sporta skolas Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) sportisti). Diemžēl astotdaļfinālā kā vienīgajam no mūsu valsts pārstāvjiem izdevās iekļūt Krīgeram, kuram priekšbraucienos septītā, ceturtā un piektā vieta. Summā tas deva ceturto pozīciju. Uzreiz aiz nākamās kārtas robežas palika Babris (piektā, astotā, ceturtā vieta) un Treimanis (sestā, piektā un septītā vieta). Visos trijos braucienos uzvarēja krievu līderis Jevgēņijs Komarovs.

Astotdaļfināla braucienā Krīgers finišēja piektais — līdz iekļūšanai ceturtdaļfinālā pietrūka vien nedaudz vairāk kā vienas sekundes desmitdaļas. Par pasaules čempionu kļuva francūzis Silveins Andrē.

Sieviešu elitē vienīgā Latvijas pārstāve Baku bija Vineta Pētersone (AKSSC). Priekšsacīkstēs elites grupas debitante spēcīgā kompānijā trīs reizes finišēja ceturtā, kas ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā. Tajā smilteniete finiša līniju sasniedza piektajā pozīcijā, kas neļāva iekļūt pusfinālā — sacensību noslēgumā 19. vieta. Uzvarēja holandiete Laura Smuldersa.

Kopumā šajā pasaules čempionātā Latvijas sportisti izcīnīja astoņas medaļas. Sudraba medaļa B16 grupā arī Mika Puķīša audzēknim Nikam Rožukalnam (AKSSC).