Valmierieši neiztur Raplas basketbola jaudu

12.Februāris, 2019

Svētdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti kārtējā OlyBET Latvijas – Igaunijas līgas mačā īsti nebija gatavi vēl vienam varoņdarbam, tāpēc dzimšanas dienas dāvana tika latvietim ciemiņu Raplas komandā – Valmieras basketbola faniem labi zināmajam Ervīnam Jonātam, toties bez gandarījuma par mazdēla Jāņa komandas panākumu palika spēles pārtraukumā līdzjutēju suminājumus un krāšņas rozes saņēmušais nule 80 gadu slieksni pārkāpušais viņa vectēvs Jānis Kaufmanis seniors.

Valmiera Glass/ViA – AVIS UTILITAS Rapla 69:82 (21:18, 19:24, 18:26, 11:14)

Raplas vienībai konkurētspējīgu spēlētāju rotācijā nav daudz, toties šis septītnieks – 3 igauņi, 3 amerikāņi un latvietis – ir ļoti ātrs, tehnisks un jaudīgs. Par to mājinieki dabūja pārliecināties ikvienā divcīņā visā mača garumā. Vēl pirmajā puslaikā ciemiņi tā īsti negribēja vai neprata izmantot savu iespaidīgo auguma pārsvaru cīņā pie groziem, bet otrajā Mikelsons, Jonāts un Delfs to nodemonstrēja uzskatāmi arī uz rezultātu tablo.

Maču mūsējie iesāk cerīgi, ātri sagādājot viesu slaidākajam vīram Delfam 3 piezīmes. Rezultāts uz tablo aug līdzīgi, taču acīs krīt mājinieku nervozitāte uz soda metienu līnijas. Tomēr ceturtdaļu ar diviem trejačiem pabeidz Grīnbergs un Kohanovs – 21:18 valmieriešu labā.

Otro ceturtdaļu viesi iesāk ar 10:2, ar Kajupanka trejaci panākot 5 punktu pārsvaru – 28:23. Mājinieki neatlaižas, savu tradicionālo tehnisko piezīmi par līdzi jušanu savējiem nopelna valmieriešu galvenais treneris Roberts Zeile. Vai viņam tā izdodas savējos sapurināt uz varoņdarbiem, grūti spriest, taču 20 minūtes pabeidz čakli spēlējošais Dubults – deficīts vairs tikai 2 punkti, cerīgs 40:42.

Lielajā pārtraukumā Raplas basketbolisti pamatīgi dabūjuši iekšā no trenera, tāpēc pirmajam 8:2 izrāvienam līdz 50:42 seko vēl viens. Viesi ātri kustina bumbu uzbrukumā, krietni ātrāk nekā mājinieki no sava groza tiek līdz mūsējam un jau ir 11 punktus priekšā – 56:45. Līdzi turēt ciemiņiem izdodas vien ar trejačiem, tos trāpa Grīnbergs, Kaufmanis un trešās ceturtdaļas finišā arī Ivanovs, tomēr 10 punktu deficīts pēc 30 minūtēm paliek – 58:68.

Redzot abas komandas darbībā laukumā, top skaidrs – šodien Valmierā svētku nebūs... Spēles raksturu lieliski izsaka abu komandu starta piecnieku efektivitātes koeficientu summas – 98:53 par labu viesiem. Kad 33. minūtē Jonāts panāk 77:60, principā spēli var beigt. Tāda bezcerība mājinieku spēlē šosezon VOC hallē vērojama pirmoreiz. Mūsējo tālākais rezervists Riekstiņš savu iespēju uzbrukumā izmanto, samazinot deficītu līdz 12 punktiem, tomēr punktu mačam liek spurainais amerikāņu bārdainis Havkinss ar soda metienu – viesiem uzvara ar 82:69.

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 14+3AB+3 kļūdas (ef. koef. +11), Dubults 13+3AB (+11), Kaufmanis 12+5 kļūdas (+9), Grīnbergs 6+4AB+3RP (+7), Kohanovs 6+3RP+3 kļūdas (+4), Engers 5 (+1), Liepiņš 4+12AB+5RP+2PB (+16), Ziediņš 4+5AB+1BM (+6), Ivanovs 3 (+3), Riekstiņš 2 (+2). Viesiem rezultatīvākie: Havkinss 19+5RP (+24), Kajupanks 16+5AB+2PB+3 kļūdas (+15), Mikelsons 15+8AB+7PB+1BM (+25). Pārējā komandu statistika: divpunkti 55%:65%, trīspunkti 32%:19%, sodi 58%:57%, AB 31:40, RP 18:21, PB 5:15, BM 2:2, kļūdas 20:13, komandu ef. koef. summas 71:110.

Ar bilanci 7-15 valmierieši joprojām 11. vietā, taču tikai par uzvaras tiesu (un divām spēlēm rezervē) atpaliek pārrobežu projekts Valka/Valga (6-14), kas nupat Rīgā pieveica LU (5-15). Tagad mūsējiem atkal logs kalendārā, toties nākamais mačs – izbraukumā Liepājā 19. februārī – ir ļoti svarīgs Latvijas komandu ieskaitē. Liepājnieki (4-15) sastāvu pastiprinājuši, viņiem vēl pa vidu – savā laukumā – cīņa ar LU studentiem. Par lielu garaspēku un uzvaru!