Valmierieši LU studentus apsēdina ceturto reizi

14.Marts, 2017

Svētdien Olybet LBL čempionātā mūsu basketbolisti šosezon pēdējo — ceturto — reizi tikās ar tabulas lejasgala komandu LU un abpusēji rezultatīviem tālmetieniem (grozā pavisam 21 trejacis!) bagātā spēlē izcīnīja savu 16. uzvaru čempionātā.

Valmiera/ORDO – LU 92:80 (24:18, 23:20, 24:22, 21:20)

Mājinieki malā atstāja Kaufmani un Valteru, dodot iespēju vairāk uzspēlēt Gabrānam, Kārlim un Mālmanim, kuri šo iespēju uzlabot savu sezonas statistiku garām nelaida. Ciemiņi, kas jūtami zaudēja mūsējiem gan svarā, gan augumā, gan pieredzē, rādīja ātru un rezultatīvu basketbolu, neļaujot valmieriešiem atslābt līdz pat pēdējām mača sekundēm.

Visā spēles garumā valmierieši labi izmantoja savu auguma un spēka pārsvaru cīņās soda laukumā, izmantojot groza gūšanas iespējas ar ļoti augstu lietderības koeficientu — trāpīti 29 no 41 divpunktu metiena! Studenti turēja līdzi rezultātā, ātri dalot piespēles un labi metot no perimetra (13/30).

Pirmo ceturtdaļu ar trejaci pabeidz Laksa, panākot maksimālo — 6 punktu — pārsvaru pie 24:18. Otrās ceturtdaļas vidū, kad mājiniekiem jūtami  nobuksējis uzbrukums, pēc Eiduka tālmetiena vienīgo reizi mačā vadībā ir viesi — 31:29. Tas sadusmo valmieriešus, un atlikušajā laikā līdz lielajam pārtraukumam, teicami groza tuvumā spēlējot Blauam (3/4+4), tiek veikts izrāviens 18:7, un 20 minūtēs iekrāts jau 9 punktu pārsvars — 47:38. Trejačos gan priekšā studenti — 8:5.

PALAID GARĀM! Ar katru maču arvien labāk laukumā jūtas valmieriešu 13. numurs Haralds Kārlis, kurš arī svētdienas spēlē bija aktīvs gan cīņā par bumbu, gan atzīmējās ar 10 punktiem uzbrukumā. Edgara Vaivada foto