Valmierieši ierāda vietu Rīgas baroniem

21.Marts, 2017

Sestdienas Olybet LBL čempionāta  spēlei Valmierā bija paliela intriga. Vai ciemiņi Barons kvartāls spēs nostiprināties ceturtajā vietā turnīra tabulā un vai mājinieki kaujas apstākļos atrādīs publikai savu pēdējo komandas papildinājumu — ļoti pieredzējušo Eirolīgas centru Doru Fišeru?

Valmiera/ORDOBarons kvartāls 80:62 (16:20, 21:9, 20:15, 23:18)

Viesu cerības uz panākumu Valmierā reāli pazuda jau otrā puslaika 4. minūtē, kamēr mājinieku līdzjutēji uz mača ievadā uzsauktā komandas 40. numura Fišera debiju gaidīja līdz pat pēdējām spēles sekundēm... Nesagaidīja: šoreiz baroniem bija pieticis vien ar Eirolīgas veterāna pavērošanu iesildoties.

Sākuši ar Mičela, Pita un Blaua 6:2, mājinieki atlaiž gāzes pedāli, ļaujot lielāku vaļu viesu leģionāriem, ko amerikānis Larsons un leitis Krestiņins arī nekavējas izmantot. Pirmās 10 minūtes mūsējiem mīnusos — 16:20.

Otro ceturtdaļu sākuši ar Jonāta un 2 Pita trejačiem, valmierieši ātri pārņem vadību un puslaiku beidz jau ar 8 punktu pārsvaru — 37:29. Zīmīgi, ka pilnīgi mierā ir viesu tālšāvēji — trejačos mājinieki priekšā ar 4:0.

Otro spēles pusi mūsējie sāk ar nokdaunu viesiem — Pits (2+2), kā arī Bērziņš un Laksa ar trejačiem panāk jau 18 punktu pārsvaru — 47:29. Kad vēl pa tālmetienam trāpa Bērziņš un Pits, valmieriešu izrāviens sasniedzis 18:2, kas uz tablo dod jau 24 punktu vadību — 55:31! Te nu mūsējie iegrimst vieglā snaudā... Viesu pirmo trejaci beidzot trāpa sestdien labākais barons Larsons, un vairs tikai plus 19 pie 55:36. Mūsējie spēlē pavirši, toties viesiem sanāk izrāviens 11:0, kas no mājinieku komfortablā 24 punktu pārsvara atstājis vien pieticīgus 13 punktus: 55:42. Mūsējiem apspriede, pēc tās ar groza guvumiem apmainās Pits un Krestiņins — pēc 30 minūtēm 57:44 mūsējo labā.

PALIKS VĒSTURĒ! Valmieriešu saspēles vadītājs Raimonds Gabrāns (Nr.7), kurš mūsu komandai uzticīgs jau daudzas sezonas, sestdienas vakarā ar spēlē izdarīto pēdējo rezultatīvāko piespēli — Lauris Blaus pēc tās guva grozu — kļuva par visu laiku rezultatīvāko piespēlētāju Valmieras vīru basketbola vēsturē. Raimonda kontā tagad 584 piespēles, par vienu vairāk nekā Valmieras/ORDO galvenā trenera asistentam Gatim Melderim. Vēl šosezon Gabrānam ir visas iespējas rekorda latiņu pacelt līdz apaļam skaitlim 600! Edgara Vaivada foto