Valmierieši cieš sagrāvi pret Ventspili

- 26.Septembris, 2018

SynotTip futbola Virslīgas 22. kārtas spēlē VALMIERA GLASS VIA svētdien Staicelē nerada nekādus argumentus pret vareno FK Ventspils uzbrukumu, ciešot pamatīgu sagrāvi ar 1:6 (0:3). Sešus vārtus vienā spēlē valmierieši šajā sezonā tika ielaiduši vēl trijās spēlēs – visas notika izbraukumā: 0:6 22. aprīlī pret RFS, 1:6 4. maijā pret Riga FC, 2:6 29. jūlijā pret Liepāju. Arī zaudējums pret Ventspili pieskaitāms izbraukuma neveiksmei – lai arī spēli Staicelē klātienē skatījās komandas uzticīgākie līdzjutēji, atmiņā tā gan paliks ar visai krāšņo Ventspils kluba atbalstītāju izrādi.

Pret kurzemniekiem valmieriešu sākumsastāvā pirmo reizi šajā virslīgas sezonā laukumā gāja pieredzējušais Valdis Veinbergs, tādējādi pretī savam uzvārdam kluba vēstures grāmatā ierakstot vēl pāris jaunus ierakstus. Labu laiku šādā līmenī Valdis nebija spēlējis arī plecu pie pleca ar savu brālēnu Gati Kalniņu.

Līdzās Valdim starta vienpadsmitniekā Nikolajs Trubačovs sūtīja arī talantīgo uzbrucēju Māri Barkovski, bet uz rezervistu soliņa palika gan holandietis Rašids Brauns, gan zviedrs Rikardo Grejs.

Kā jau tas tika gaidīts, spēli ātri vien savā kontrolē paņēma ventspilnieki. Demonstrējot lielisku saprašanos un meistarīgu saspēli, viņi ātri vien atrada pareizās atslēgas, ar kurām atslēgt Elvja Arnava sargāto cietoksni – spēles 13. minūtē pēc Tosina Ajeguna piespēles bumbu vārtu tīklā ar galvu raidīja Anastasijs Mordatenko – 0:1. Nebija arī tā, ka mūsu futbolisti uz laukuma to vien darīja kā kliboja, meistarības trūkums tika kompensēts ar neatlaidību – pirmajā puslaikā bija viens mirklis, kad viesu laukuma pusē mūsējie uzkavējās savas piecas minūtes no vietas, tādējādi izsaucot arī ventspilnieku galvenā trenera Dežana Vukičeviča emociju izvirdumu. Šajā laikā bija arī iespējas pašiem gūt vārtus, diemžēl vairākas iespējas no labām standartsituācijām tika izniekotas. Atbildes gājienā vairākkārtējie valsts čempioni savas šanses nenopūdelēja – 33. minūtē Togo valstsvienības uzbrucējs Dovē Vomē no ļoti šaura leņķa patālu tomēr prata pārspēt no vārtiem iznākušo Arnavu, vēl pēc septiņām minūtēm ar precīzu sitienu vārtu devītniekā atzīmējās aizsargs Vadims Žuļevs, panākot jau 0:3.

Puslaiku pārtraukumā valmierieši veica divas maiņas, laukumā sūtot abus viesspēlētājus. Ar Greja parādīšanos nedaudz atdzīvojās uzbrukums, krietni vairāk iesvīst sanāca abiem Latvijas izlases aizsargiem – Naurim Bulvītim ar Vitāliju Jagodinski. Līdz reāliem draudiem pie Vitālija Meļņičenko sargātajiem vārtiem gan reti kad nonācām, bet arī pie savējiem vaļības neatļāvāmies, līdz... līdz 64. spēles minūtei, kad jau otro spēli pēc kārtas šajā laukumā savā soda laukumā tā nopļāvām pretinieku, ka spēles soģim (spēli tiesāja Dmitrijs Naļivaiko un to darīja gana meistarīgi un bez nāvīgām kļūdām) pat divu domu nebija. Pārkāpumu pret vienu no šīs spēles varoņiem – Mordatenko izdarīja Elmārs Sietinsons, bet pendeli precīzi realizēja Ajeguns – 0:4.

Turpinājumā no vēl viena vārtu zaudējuma, izsitot bumbu no vārtu līnijas, glāba labās malas aizsargs Jānis Mariss Taulavičus. Jāteic, Jānis treneru uzticību šajā spēlē atalgoja ar vēl vairākām labām epizodēm, papildu motivāciju viņam deva arī dzimtās pilsētas elpa. Jā, arī šādos bezierunu zaudējumos ir savas gaišās puses.

Tikmēr piekto vārtu guvumā 77. minūtē viesi mūsējos apspēlēja kā maziņos, vēlreiz precīzs bija Mordatenko. Pie goda vārtiem tikām spēles 90. minūtē, kad labi par bumbu uzbrukumā pacīnījās Kalniņš, bet tai vietu vārtu tīklā atrada komandas kapteinis Mārcis Ērglis. Šo mazo prieku gan ātri aizskaloja Ajeguna vēl vieni vārti – 1:6.

Dežans Vukičevičs pēc spēles: «Mēs bijām pelnījuši šo uzvaru, ja godīgi, bijām krietni pārāki par Valmieru. Zinājām, ka mūsu pretinieki vairs nespēlē tā, kā to darīja sezonas sākumā, tāpēc šai cīņai gatavojāmies nopietni un trīs punktus pirms spēles sev pāragri nepiešķīrām. Varam būt apmierināti, ka iesitām ne tikai sešus golus, bet sešus skaistus golus. Jau 25 punktus šajā sezonā esam guvuši izbraukuma spēlēs. Veiksmi Valmierai nākotnē.»

Gatis Kalniņš: «Principā laba treniņspēle kā vienai, tā otrai komandai. Ja neņemam vērā tos golus, kas atnāca neloģiski, tad principā varu teikt, ka izpildījām to uzstādījumu, kāds bija plānots pirms šīs spēles. Otro golu ielaidām pilnīgi nesaprotamā situācijā, tas arī mūs pilnībā salauza. Pēc tam jau bija grūti savākties. Skaidrs, ka zinājām, ar kādu komandu mums ir darīšana un ka Ventspils spēlē vienu no ātrākajiem futboliem līgā, arī laikapstākļi viņiem bija pateicīgi. Nebija mums nekādu argumentu, lai mēs šajā spēlē iegūtu kaut ko vairāk.»

Arī nākamo (iespējams, pēdējo reizi, tad atgriešanās VOCā) spēli valmierieši aizvadīs Staicelē – šosestdien pl. 13 pret FK Liepāja/Mogo.

VALMIERA GLASS VIA – FK Ventspils 1:6 (0:3)

Vārti: Ērglis 90’ – Mordatenko 13’, 77’, Vomē 33’, Ajeguns 64’ (no 11.m.s.s.), 90’+1, Žuļevs 41’

Brīdinājumi: V. Jaunzems 38’ – Vomē 18’, Jagodinskis 73’, Rugins 82’

Sastāvi: Arnavs (v), Sietinsons, Taulavičus, Kalniņš, Miķelsons, V. Jaunzems, A. Jaunzems, Ērglis (k), Lūsiņš (77’ Nazarovs), Veinbergs (46’ Brauns), Barkovskis (46’ Grejs) – Meļņičenko (v), Mendešs (60’ Mandžgaladze), Vomē (46’ Burikins), Mordatenko, Rugins (k), Ajeguns, Jagodinskis, Monteiro (75’ Mamā), Alfa, Bulvītis, Žuļevs.

Spēles tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko

NEAPSTĀDINĀMAIS ventspilnieku motoriņš Anastasijs Mordatenko kārtējo reizi raujas uz Valmieras vārtu pusi.