18. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Valmierieši Baltimorā XIV Amerikas latviešu kopienas Dziesmu un Deju svētkos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 30. jūnija līdz 4. jūlijam notika pirmais lielais Amerikas latviešu Latvijas simtgadei veltītais sarīkojums «Ceļā uz Latvijas simtgadi». Īpašs arī tāpēc, ka pirmoreiz Amerikas Austrumkrastā šādi svētki notika pirms 30 gadiem.

OGLĪTE pēc Grand Prix saņemšanas par latviski suģestējošo Jāņa Marcinkēviča horeogrāfiju.
OGLĪTE pēc Grand Prix saņemšanas par latviski suģestējošo Jāņa Marcinkēviča horeogrāfiju.

Kā vienmēr uz šiem svētkiem sabrauc latvieši no Amerikas malu malām, arī no Īrijas, Kanādas un citām latviešu mītnes zemēm. Svētku laikā notika daudzi pasākumi — koru, simfoniskās un garīgās mūzikas koncerti, Baltimorā muzicēja un dejoja arī vairāki kolektīvi no Latvijas — koris «Sola», bērnu deju kolektīvs «Zelta sietiņš», «Iļģi» u.c. Brīnišķīgi izskanēja svētku lieluzvedums ar «Prātra vētras» mūziku. Vidējās paaudzes deju kolektīva «Oglīte» no Rīgas sastāvā svētkos dejoja arī trīs Valmieras Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva «Pastalnieki» dalībnieki — ANTRA BĒRZIŅA, INGA un OJĀRS ALDIŅI.
Svētku kulminācija bija lieluzvedums ar atskatu vēsturē trijās daļās Baltimoras hokeja arēnā, ap 2000 skatītāju klātbūtnē atainojot dejas ceļu Latvijas pirmās brīvvalsts laikā, okupācijas un latviešu trimdas gados un noslēgumā mūsdienu Amerikas latviešu horeogrāfu dejās.
ANTRA BĒRZIŅA: «Ja pagājušajā vasarā kāds man būtu teicis: tu dejosi Baltimorā, neparko neticētu. Bet — notika! Mūs no «Pastalniekiem» uzaicināja bijušās kolektīva dalībnieces — Gunita Grasberga un Inese Jakuboviča, kuras dzīves un darba dēļ tagad dejo «Oglītē» Rīgā pie Jāņa Marcinkēviča. Es gan mēģinājumiem pieslēdzos tikai februārī, vienlaikus bija jāgatavojas arī skatei Valmierā, tāpēc stress bija liels, jo vairākkārt uz mēģinājumiem Rīgā bija jābrauc trīsreiz nedēļā, vienā vakarā apgūstot pat četras, piecas dejas. Tad, mājās braucot, pēkšņi likās, ka neko neatceries, jo visas ir sajaukušās vienā putrā, tomēr — izturēju. Visi kopā apguvām vienpadsmit dejas, tostarp «Rucavieti», «Bāliņš māsas dancot veda», «Meita puišus dancināja», «Jautro pāri», ar ko tika atklāts lieluzvedums. Tā kā bijām kopā gan «Oglītes», gan «Pastalnieku» dejotāji, reizēm pajokojāmies, kā tad sauksimies: varbūt oglinieki vai pastalītes. Protams, bijām «Oglīte». Baltimorā piedzīvoju patiešām  fantastiskas emocijas. Iespringt mēģinājumos bija tā vērts!»

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri