24. Aprīlis, 2018
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Valmierieša pētījums — Maskavas universitātes zinātniskā izdevumā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Cāļus skaita rudenī, bet skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus  — pavasarī.

Aizvien lielāka uzmanība vidusskolās tiek pievērsta šai mācību formai, kas skolēniem ļauj izpausties radoši — sev interesējošās jomās. Tiek pētīts gan uzturs, gan veselīgs dzīvesveids, gan skudru dzīve — jomas ir visdažādākās.

Valmierieša pētījums — Maskavas universitātes zinātniskā izdevumā

Šos darbus jaunieši raksta ar mērķi padziļināt savas zināšanas dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs, lai iepazītos ar mūsdienu zinātniski pētnieciskā darba metodēm, tādējādi jau skolas solā izprotot augstskolu prasības un netieši nonākot to apritē.

Šis pavasaris sevišķi veiksmīgs izrādījies Valmieras 2. vidusskolas skolniekam ARTJOMAM TOMAŠEVIČAM, dažādos līmeņos aizstāvot zinātniski pētniecisko darbu «Kūdra — alternatīvs enerģijas avots».

Artjoms — skolas lepnums, Rotari kluba stipendiāts — mērķtiecīgi gājis uz šo rezultātu, iedvesmojoties gan no sava tēva Aleksandra Tomaševiča darba, gan uzklausot savas bioloģijas skolotājas Ņilas Zaicevas padomus.

Artjoms ir talantīgs, mērķtiecīgs un centīgs, viņam piemīt milzīgas darbaspējas, tāpēc likumsakarīgi ir arī panākumi. Beidzot 12. klases pirmo semestri, vidējā atzīme bija 9 balles. Vispusīgs ir arī puiša ārpusstundu interešu loks: tas ir gan hokejs, gan florbols, gan volejbols un programmēšana, ar kuru viņš saista savus turpmākos nākotnes nodomus. Artjoma sapnis ir izveidot savu operētājsistēmu.

Ļoti aizrautīgi, ieguldot lielu darbu, jau 11. klasē puisis aizstāvēja savu zinātnisko darbu skolā, kur ieguva visaugstāko novērtējumu. «Domāt globāli un saimnieciski!» tāda bija Artjoma devīze, rakstot šo darbu.

Darbs veiksmīgs izrādījies arī paša skolēna ilggadējās pieredzes dēļ, kas iegūta vasaras brīvlaikos, strādājot kūdras purvos Sedā.

Tālāk jau darbs tika nolasīts Pleskavas apgabala XXII Zinātniski praktisko darbu konferencē, kur starp 100 censoņiem Artjoms ieguva godpilno 3. vietu ar iespēju startēt  Viskrievijas zinātnes jaunatnes forumā «Solis nākotnē», kas notika N. Baumaņa Maskavas Valsts   universitātē, kur 35 jauniešu konkurencē zemes pētnieku grupā viņš ieguva 2. pakāpes sertifikātu un iespēju bez papildu pārbaudījumiem mācīties šajā universitātē, kā arī iespēju publicēt savu pētījumu universitātes zinātniskajā izdevumā.

Jāatzīmē, ka šajā forumā piedalījās 800 jauniešu no visas pasaules.

Nākamais solis — Vidzemes Augstskolas zinātniskie darba lasījumi 17. martā. Arī šeit — panākumi! Darbs tika izvirzīts tālākajai aizstāvēšanai, nu jau valsts līmenī — Latvijas 41. skolēnu zinātniskajā konferencē, kas notiks Rīgā 21. aprīlī.

Veiksmi Artjomam arī Rīgā!

MASKAVA. Pēc sava darba veiksmīgas prezentēšanas Viskrievijas zinātnes jaunatnes forumā Valmieras 2. vidusskolas 12. klases skolnieks Artjoms jau saņēmis ceļazīmi studijām N. Baumaņa Maskavas Valsts universitātē. Attēlā no kreisās: skolas bioloģijas skolotāja Ņila Zaiceva, Artjoms, Pleskavas jauno zinātnieku skolēnu delegācijas vadītāja un skolas direktora vietnieks izglītības jomā Vjačeslavs Piskunovs.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Aprīlis, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Pievienot jaunu komentāru

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai piedalīsieties šī gada "Lielajā talkā"?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri