17. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Oļegs, Vineta

Valmieras Viestura vidusskolā viesojas polārpētnieks

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

23. aprīlī, atklājot dabaszinību nedēļu, Valmieras Viestura vidusskolā viesojās alpīnists un polārpētnieks Juris Ulmanis. Šī gada dabaszinību nedēļa Valmieras Viestura vidusskolā ir veltīta tēmai «Ūdens», tādēļ arī Jura Ulmaņa stāstījums bija par veikto slēpojumu pāri sniega un ledus zemei Grenlandei. Stāstu par ceļojumā piedzīvoto un gūtajām atziņām noklausījās vecāko klašu skolēni.

Valmieras Viestura vidusskolā viesojas polārpētnieks

Juris ceļojumu 2009. gada maijā veica kopā ar vēl trim komandas biedriem no Lielbritānijas un Īrijas. Ik rītu viņi cēlās plkst. 4.00, slēpošanu uzsāka ap plkst. 6.00 un katru dienu ceļā pavadīja aptuveni sešas stundas. Tā apmēram 670 km garo distanci komandai izdevās veikt mēneša laikā, piedzīvojot gan spožu sauli, gan sniega vētras. Tas bija laiks, kad Grenlandē valdīja polārā diena.

Ceļojumā bijis jāpaņem līdzi gan visam braucienam paredzētā pārtika, gan izdzīvošanai nepieciešamās lietas. Dzeršanai izmantots Grenlandes sniega ūdens. Brauciena sākumā bijis īpaši jāuzmanās no polārlāčiem. Globālās sasilšanas rezultātā polārlāčiem arvien vairāk trūkst barības. Tādēļ, izmisīgi meklējot pārtiku, viņi vairāk uzturas piekrastes un apdzīvotu vietu tuvumā un var uzbrukt arī cilvēkiem. Visi ceļojuma laikā radušies atkritumi ņemti līdzi, lai nepiesārņotu Grenlandes dabu.

Dabaszinību nedēļa Valmieras Viestura vidusskolā šogad notiek ar moto «Ūdens — dabas delikatese ikvienam» un «Ūdens — vai bezgalīga dabas velte?». Valmieras Viestura vidusskolas dabaszinību nedēļu organizē bioloģijas, ķīmijas, fizikas un ģeogrāfijas skolotāji. Tās laikā 6. klases veic arī eksperimentus ar ūdeni. Daliņu pludmalē šodien, 25. aprīlī, skolas 8. klase pētīs Gaujas ūdens kvalitāti. Savukārt 11. klase meklēs, kādas un kurā vietā skolā atrodamas āderes. Arī mācību stundas veltītas tēmai «Ūdens», kā arī skolēni sagatavos prezentācijas, ko vēlāk parādīt citiem skolēniem.

TIKŠANĀS dalībnieki kopā ar polārpētnieku Juri Ulmani (otrais no labās).

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri