17. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Artis, Artūrs

Valmieras vidusskolēnus izglītos par Baltijas jūras problēmām

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lai Baltijas jūras problēmu risināšanā iesaistītu nākamos jūras saimniekus, kuri šobrīd vēl sēž skolas solos, kampaņas „Spēks ir tīrā jūrā” organizatori šoruden uzsāk īpašu Baltijas jūras izglītības programmu. Tās laikā vidusskolēniem būs iespēja noklausīties izglītojošu lekciju, piedalīties īpašā spēlē „Jūras saimnieku parlaments”, kā arī zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konkursā. Šo trešdien, 20. novembrī, kampaņas organizatori lekciju lasīs, par spēli un ZPD konkursu stāstīs Valmieras Viestura vidusskolas 11. klases skolēniem.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Pasaules Dabas Fonda (PDF) eksperti norāda, ka liela daļa Baltijas jūras ekoloģiskās problēmas rodas, jo katra jūrā saimniekojošā nozare domā tikai par sava ekonomiskā labuma gūšanu. Tādēļ šogad kampaņas „Spēks ir tīrā jūrā” organizatori kā galveno problēmjautājumu ir izvirzījuši integrētu un gudru jūras pārvaldību. Par šo problēmu plašāk tiks stāstīts lekcijā, bet pēc tās noklausīšanās vidusskolēni tiks aicināti gatavoties spēlei „Jūras saimnieku parlaments”, kas norisināsies 2014. gada pavasarī Rīgā.

Tāpat, lai veicinātu izpratni par integrētu jūras pārvaldību, līdz 2014. gada 1. februārim ikviens 11. klases skolēns tiek aicināts iesniegt savu ZPD par tēmu „Cik eiro maksā Baltijas jūra?”. Savā pētījumā skolēnam jānoskaidro, cik eiro maksā Baltijas jūra kādā no tajā saimniekojošajām nozarēs, kā arī jāizpēta izvēlētās nozares ietekme uz ekosistēmu. Labākā darba autors saņems SEB bankas balvu – iPad, un iespēju prezentēt savu darbu „Jūras saimnieku parlamenta” diskusijā. Ar konkursa nolikumu var iepazīsties kampaņas mājas lapā www.pdf.lv/dzintars.

„Jūrā jau gadiem saimnieko daudz un dažādas nozares – zvejnieki, ostu pārstāvji, kuģniecības, naftas transportēšanas un ieguves uzņēmumi, alternatīvās enerģijas ieguves pārstāvji un citi. Šobrīd katra nozare saimnieko atsevišķi, taču ir ļoti svarīgi, lai visas puses sēstos pie viena galda un sāktu domāt par jūru ilgtermiņā. Arī nākotnē cilvēki gribēs ēst zivis un lauku labumus, kuģot un iegūt enerģiju no jūras resursiem. Lai tas būtu iespējams, visiem ir jāliek galvas kopā un tāpēc šogad talkā aicinām arī nākamos jūras saimniekus – vidusskolēnus,” stāsta Ingus Purgalis, PDF Jūras un saldūdens programmas vadītājs.

Jau ziņots, lai veicinātu izpratni par Baltijas jūras stāvokli un nākotnes perspektīvām, tiek īstenota ilgtermiņa iniciatīva „Spēks ir tīrā jūrā”. Cīņu pret jūras sagandēšanu veic Baltijas jūras entuziasts, liepājnieks Dzintars Jūra, kurš apvienojis spēkus ar Pasaules Dabas Fondu un SEB banku.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri