20. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Valmieras vecpilsētā valdīs viduslaiku gaisotne

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras muzejs par godu pilsētas 730 gadiem padomājis par īpašu programmu, ko svētku dienās piedāvāt valmieriešiem un pilsētas visiem. Ikvienam būs iespēja palūkoties Valmieras vēsturē ar virtuālas grāmatas palīdzību, iejusties bruņinieku tēlā un izzināt senās zintniecības noslēpumus.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

8.augustā plkst.22.00 Valmieras pilsdrupās muzeja vēstures nodaļa būs sagatavojusi īpašu pārsteigumu – virtuālo grāmatu „Senās Valmieras stāsti”, kas būs dzīvais stāstījums par pilsētas vēsturi, aptverot laika posmu no brīža, kad Valmiera pirmo reizi pieminēta vēstures hronikās, līdz pat mūsdienām. Lai cilvēkos radītu lielāku izpratni, stāstījums tiks papildināts ar kartēm, zīmējumiem un fotogrāfijām, lai varētu salīdzināt, kā attiecīgā vieta izskatās šobrīd un kā tā izskatījusies agrāk. Tematika būs plaša, sākot no pilsētas būvniecības līdz pat kariem un Hanzas nostāstiem.

Savukārt 10.augustā no plkst.9.00 Rātslaukumā norisināsies tradicionālais Gadatirgus, kurā amatnieki, daiļamatnieki, tirgotāji, mājražotāji un daudzi citi meistari piedāvās savu produkciju, padarot svētku programmu īpaši krāšņu. Tajā pašā laikā muzeja teritorijā norisināsies vēsturiska spēle „Dzīve senā pilsētā”, kas atspoguļos tirgus dzīvi tādā gaisotnē, kāda tā bija pirms daudziem gadsimtiem. Ikvienam būs iespēja īstenā viduslaiku stilā cept maizi, darināt podus, krāsot dziju, iepazīties ar galma pūralādi, senajiem lopu laidariem, mācīties bruņinieku skolā, gūt arodu amatnieku darbnīcās un pils virtuvē, kā arī iekļūt Raganu pagalmā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri