22. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Armanda, Armands

Valmieras Valsts ģimnāzijā notiks Eiropas Parlamenta plenārsēdes simulācijas spēle

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Piektdien, 2.martā, Valmieras Valsts ģimnāzijas sarīkojumu zālē notiks Eiropas Parlamenta plenārsēdes simulācijas spēle „Cīņa pret klimata pārmaiņām, atbalstot atjaunojamās enerģijas”. Spēli vadīs žurnālists un Eiropas Savienības jautājumu speciālists Ansis Bogustovs.

Attēlā: Žurnālists Ansis Bogustovs Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja
Attēlā: Žurnālists Ansis Bogustovs Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Valmieras Valsts ģimnāzijas politikas un vēstures skolotāja Silvija Indāne pastāstīja, ka spēlē iesaistītie aptuveni 70 10.-12.klašu skolēni jau šobrīd veic sagatavošanās darbu plenārsēdes simulācijai. „Skolēni jau ir tikušies, izlozējuši katrs savu ES dalībvalsti, ko pārstāvēs plenārsēdē, kā arī izvēlējušies savu politisko grupu jeb frakciju. Spēles dienā telpa būs iekārtota līdzīgi kā ES Parlamentā - sava vieta būs atvēlēta konservatīvajiem, sava vieta – sociāldemokrātiem, liberāļiem, zaļajiem un labējiem. Tāpat pirms spēles jaunieši strādā politiskajās grupās, lai vienotos jautājumā par bioenerģijas ražošanas palielināšanu ES dalībvalstīs,” skaidro skolotāja Silvija Indāne.

Skolotāja Silvija Indāne uzsver: „Spēles temats ir ļoti aktuāls – cīņa pret klimata pārmaiņām, atbalstot atjaunojamās enerģijas veidus. Gatavojoties plenārsēdei jaunieši iepazīs atjaunojamās enerģijas veidus, uzzinās, cik tālu šajā jautājumā tikusi ES un kādi ir līdz šim pieņemtie lēmumi. Galvenais plenārsēdes uzdevums būs vienoties par lēmumprojektu, ko uz balsošanu virzīs ES enerģētikas komisārs. Viņam būs jāpārliecina visi klātesošie nobalsot par labāko, kompromisa variantu,” skaidro S.Indāne, piebilstot, ka simulācijas spēlē kā eksperts piedalīsies SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” pārstāvis un arī Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Jāpiebilst, ka šāda Eiropas Parlamenta plenārsēžu simulācija jau notikusi vairākās Latvijas izglītības iestādēs – gan vidusskolās, gan augstākās izglītības iestādēs.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri