22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolai izveidots skolas karogs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Gatavojoties Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra (VVBIVS-AC) 140 gadu jubilejai, kas tiks atzīmēta 2015.gadā, ir piepildījies skolotāju un skolēnu sen lolotais sapnis – 10.februārī skolas direktoram Andrim Tauriņam tika nodots mākslinieces Gaļinas Birkavas veidotais skolas karogs.

Foto autors: Andris Caune
Foto autors: Andris Caune

Kā norāda VVBIVS-AC direktora vietniece audzināšanas darbā Ina Kursīte, ideja par skolas karoga izveidošanu radās jau 2005.gadā, kad skola atzīmēja 130 gadu jubileju: „Veicot izpēti arhīvos, konstatējām, ka garajā skolas pastāvēšanas vēsturē skolai tā arī nav izveidots pašai savs karogs. Kad izsludinājām karoga skiču konkursu, atsaucība no skolēnu, kolēģu un absolventu puses bija ārkārtīgi liela, tādēļ talkā aicinājām vizuālās mākslas skolotāju Dainu Leiti, kura palīdzēja apkopot visas iesūtītās idejas un izstrādāt karoga skices gala versiju.”

Karogā attēlotas divas augšup paceltas pedagogu rokas, kas draudzīgi aptver uzplaukušu ziedu – skolas skolēnus. Tāpat karogā iekļauta zila lente, kas simboliski savieno plašo skolēnu, pedagogu un absolventu saimi, kā arī pilsētas lepnumu – Gauju – kuras krastos skola atrodas. Karogā ietverts skolas dibināšanas gads, savukārt karoga otrā pusē ieausta skolas devīze „Kopā varam!”

I.Kursīte skaidro, ka pirmo reizi jaunais skolas karogs tiks izmantots žetonvakarā 7.martā, savukārt karoga iesvētīšana plānota aprīlī, kad VVBIVS-AC norisināsies gadskārtējais vēstures karnevāls. „Lai gan skolas 140 gadu jubileju svinēsim tikai 2015.gada oktobrī, skolas vēstures pulciņš skolotājas Antras Rozenbergas vadībā jau ir uzsācis gatavošanos lielajam notikumam, apzinot un apkopojot informāciju par skolas absolventiem un interesantākajiem notikumiem skolas pastāvēšanas laikā,” stāsta direktora vietniece.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri