Valmieras tehnikums saskata perspektīvu

- 14.Marts, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Ir notikusi skolu rekonstrukcija un modernizācija, lai celtu izglītības kvalitāti un gatavotu speciālistus darba tirgus vajadzībām. Tiek ieguldīti struktūrfondu līdzekļi mācību programmās un pedagogu izglītošanā. Taču, pēc Ekonomikas ministrijas datiem, valstī joprojām ir liels dažādu jomu speciālistu trūkums.

Visās profesionālās izglītības iestādēs mācību gada laikā audzēkņu skaits ir mainīgs, jo skolēnu uzņemšana un izlaidumi notiek vairākas reizes gadā. Runājot par Valmieras tehnikumu — tur pašlaik mācās 745 audzēkņi. Diemžēl proftehniskās skolas ir arī vienas no tām, kurās ik gadu diezgan liels skaits audzēkņu izstājas vai tiek atskaitīti. Tā, piemēram, Izglītības un zinātnes ministrija publicējusi informāciju, kurā teikts, ka Valmieras tehnikumā 2016./2017. mācību gadā mācījās 794 audzēkņi, no kuriem atskaitīti 107.

Valmieras tehnikuma direktore VINETA MELNGĀRŠA stāsta, ka līdz šim profesionāli tehniskajās izglītības iestādēs ir uzņemti visi, kuri to vēlējušies. Nav izvērtēta nedz audzēkņu pašmotivācija mācīties konkrēto specialitāti, nedz vēlme mācību iestādi pabeigt. V. Melngārša saka, ka atskaitīti arī tie, kuriem ir tik liels nenokārtoto darbu skaits, ka nokavēto atgūt vairs nav iespējams. Direktore pavisam nesen publiski pauda viedokli, ka tehnikums nav pāraudzināšanas iestāde un ka zemais arodskolu prestižs ir bubulis, ko paši esam radījuši.

«Pie tā, iespējams, vainīgi arī ģimenes locekļi, un tie būtu pirmie, kam jāmaina attieksme un domāšana. Nav gudri stāstīt bērnam — ja viņš nemācīsies, vienīgais, kas viņam atliks, būs iet uz proftehnisko izglītības iestādi. Par laimi pēdējā laikā lēnām, tomēr šī sabiedrības doma mainās. Arī paši tehnikumi mainās. Iepriekš apmācījām jauniešus profesijās, kurās mazāk prasīja dabaszinātnes, tagad, paskatoties uz programmām, ko Valmieras tehnikums piedāvā — mehatronika, mašīnbūve, nākamajā gadā programmēšana, redzam, ka zināšanu bāzes līmenim ir jābūt daudz augstākam,» pauž V. Melngārša.

NILS TOMASS PLĒTIENS ir mehatronisku sistēmu otrā kursa audzēknis, kurš ar aizrautību apmeklē praktiskās nodarbības. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru