23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Valmieras tehnikumā — Latvijas labākie jaunie uzņēmēji

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās «Jauno uzņēmēju dienas 2018», kurās piedalījās Latvijas labākie 2017./2018. gada skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Tie prezentēja savas biznesa idejas, kas lolotas un attīstītas visa mācību gada garumā. Šajā pasākumā laurus plūca Valmieras tehnikuma SMU «Safe & Stable» un «Unique Latvia», kuri ieguva divas galvenās balvas.

Valmieras tehnikumā — Latvijas labākie jaunie uzņēmēji

1. vietu kā Latvijas labākais skolēnu mācību uzņēmums ieguva SMU «Safe & Stable». Jaunieši izgatavo specializētus spieķus cilvēkiem ar redzes traucējumiem, lai palīdzētu orientēties vidē un laikus tiktu brīdināti par dažādiem šķēršļiem, kas atrodas ceļā. Puiši paši ir izgatavojuši programmatūru un arī spieķu dizainu, sadarbojoties gan ar Vidzemes Augstskolu programmatūras izstrādē, gan arī ar Valmieras invalīdu biedrību un individuāliem pasūtītājiem, lai pilnveidotu savu produktu un padarītu to ērti lietojamu. Jūlijā viņi dosies uz Belgradu Serbijā, kur sacentīsies ar Eiropas labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem.

SMU «Unique Latvia» ieguva galveno balvu Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības rīkotajā konkursā «Start Strong 3+3», un balva ir pilnībā apmaksāts brauciens uz ASV. Viņiem būs iespēja uzzināt vairāk par biznesa vidi Amerikā un tikties ar uzņēmīgiem un veiksmīgiem cilvēkiem. Viņi gatavo  dažādus pārtikas produktus, kuru pamatā tiek izmantots ķirbis.

Laikā, kad SMU sacentās par galvenajām balvām Jūrmalā, Malnavā norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu Biznesa plānu konkurss «Es varu un daru!». Visas Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu 15 labāko darbu autori piedalījās konkursa finālā, kur prezentēja savus darbus, kas veidoti jau esošiem uzņēmumiem.

3. vietu ieguva Klāvs Kramēns un Anna Mairita Vilka ar jauna biznesa ideju SIA «K eco Foods». Šis uzņēmums plāno ražot dzīvnieku barību no ekoloģiskiem un dabīgiem izejmateriāliem, tās sastāvā izmantojot šķiedrvielām bagāto augu — kaņepi. Savukārt Maija Skrača ieguva atzinību. Viņa veidoja biznesa plānu jau esošam uzņēmumam SIA «Lauku garšvielas», kas ražo ekoloģiskas garšvielas, kuras nesatur sāli un citas piedevas.

Valmieras tehnikumam šis ir vēl nebijis sasniegums, kas devis iedvesmu un motivāciju attīstīt šo programmu arī turpmāk. Darbojoties savā skolēnu mācību uzņēmumā un rakstot biznesa plānus, jaunieši attīsta dažādas prasmes — komandas darbu, pārliecināšanas un argumentēšanas spējas, komunikācijas prasmes, mārketinga un arī finanšu iemaņas, kā arī gūst priekšstatu par darba organizāciju uzņēmējdarbībā.

Skolēnu mācību uzņēmumus būs iespēja apskatīt arī 19. maijā Valmierā, laukumā pie Hanzas sienas, kad norisināsies Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš. Tur būs iespēja iepazīties ar jaunajiem uzņēmējiem.

SMU «Safe & Stable» komanda Georgs, Ēriks un Agris kopā ar skolotāju Agitu Šamšeli pasākumā Cits bazārs. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri