21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

AS “Valmieras stikla šķiedra” saņems Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības balvu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

9. janvārī, jau tradicionāli ap Zvaigznes dienu, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) apbalvos labākos sadarbības partnerus – darba devējus, kas aizvadītajā gadā rūpējušies par darbiniekiem, sadarbojušies ar arodbiedrību un stiprinājuši sociālo dialogu.

AS “Valmieras stikla šķiedra” saņems Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības balvu

LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers: “Ir prieks, ka pasākums “Sadarbības partneris” ir ieguvis nopietnu un svarīgu vietu arodbiedrību gada kalendārā. LBAS dalīborganizācijas ļoti atbildīgi izturas pret darba devēju izvirzīšanu šai balvai gan valsts un pašvaldību, gan privātajā sektorā. Ceru, ka šī tradīcija dzīvos arī turpmāk, un labo darba devēju skaits tikai palielināsies.”

LBAS balvu – ozolzīli un atzinības rakstu saņems 13 sadarbības partneri, kurus izvirzījusi LBAS un astoņas LBAS dalīborganizācijas.

Industriālo nozaru arodbiedrība LBAS balvai izvirzījusi AS “Valmieras stikla šķiedra” un SIA „Lauma Fabrics”.

Par valmieriešiem arodbiedrība savā pieteikumā raksta: “Darbinieku darba samaksa tiek sistemātiski izlīdzināta un katru gadu kāpināta visām darbinieku grupām. Par sevišķu ieguldījumu tiek izmaksātas prēmijas. Vidējā darba samaksa ir augstāka par vidējo reģionā, nozarē un valstī. Visiem uzņēmuma darbiniekiem tiek piešķirts finansiāls pabalsts un papildus atvaļinājums - gan priecīgos, gan bēdīgos notikumos. Iespaidīgu atbalstu gūst darbinieku ģimenes, kuru bērni uzsāk skolas gaitas.

Visiem darbiniekiem ir iespēja saņemt veselības apdrošināšanu, un atkarībā no darba stāža uzņēmums sedz apdrošināšanas polises summu. Visi darbinieki ir apdrošināti pret nelaimes gadījumiem darba vietā, gan arī dodoties uz darbu vai mājām. Katru gadu darba vides apstākļu uzlabošanai tiek veikti pasākumi saskaņā ar vienošanos, un ieguldīti ievērojami līdzekļi - 2012.gadā gandrīz 50 000 Ls.

Visu līmeņu darbiniekiem ir plašas horizontālas karjeras iespējas - ir vairāk nekā 150 dažādi amati. Iegūstot jaunu amatu, apmācības laikā darbiniekam tiek maksāta sava vidējā darba alga. Uzņēmums nodrošina prakses iespējas vairāk nekā 12 dažādos amatos, kā arī ļoti veiksmīgi integrē brīvprātīgos praktikantus, kuri ārpus skolas vai studijām vēlas iegūt praktisku pieredzi.

Uzņēmuma izveidotajā atbalsta konceptā definētas grupas, kuras gūst finansiālu atbalstu gan labdarības veidā, gan sponsorējot. Galvenais fokuss ir bērnu un jauniešu aktivitāšu atbalstīšana. Lai darbinieki varētu savienot darba un ģimenes dzīvi, dienas maiņā strādājošiem Darba kārtības noteikumos ir paredzēts elastīgais darba laiks. Maiņās strādājošajiem samaina maiņas tā, lai darbiniekam būtu iespēja veltīt laiku ģimenei izdevīgā laikā. Pēc darbinieku ierosmes uzcelta pievilcīga velosipēdu novietne.”

Vēl LBAS balvas saņems:

- Aija Barča, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja (izvirza LBAS)

- Eberta fonda Latvijas birojs (LBAS)

- Daugavpils novada pašvaldība, izpilddirektore Vanda Kezika (Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu arodbiedrība)

- SIA „L – Ekspresis” (Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrība)

- Kārsavas novada dome (Pašvaldību darbinieku arodbiedrība)

- VSIA „Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca” (Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība)

- Jēkabpils pilsētas pašvaldība (Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība)

- Cesvaines novada dome (Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība)

- Jelgavas Valsts ģimnāzija (Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība)

- Cēsu pilsētas pansionāts (Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienība)

- VSIA „Latvijas Radio” (Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija)

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri