20. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

AS „Valmieras stikla šķiedra” nes Valmieras un Latvijas vārdu pasaulē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Latvijas eksportējošo uzņēmumu atbalsta kustība The Red Jackets pētījumā noskaidrojusi Latvijas 100 eksportējošos zīmolus, kas veido Latvijas valsts tēlu ārpus tās robežām. AS „Valmieras stikla šķiedra” ir šo zīmolu vidū, eksportējot 96% savas produkcijas uz 36 pasaules valstīm, informē AS „Valmieras stikla šķiedra” mārketinga projektu vadītāja Marika Nīmante.

AS „Valmieras stikla šķiedra” nes Valmieras un Latvijas vārdu pasaulē

AS „Valmieras stikla šķiedra” 1178 kompāniju konkurencē - līdzās tādiem uzņēmumiem kā Grindeks, Latvijas Balzams, Latvijas Finieris, Lauma Fabrics, Madara Cosmetics, Pure Food, Dobeles dzirnavnieks, Film Angels Studio, Latfood, SAF Tehnika, Staļi, Stenders, Tilde, UPB un citiem - atzīta par vienu no tiem ražotājiem, kas veido Latvijas valsts eksporta tēlu.

„„AS „Valmieras stikla šķiedra” produkcija tiek eksportēta uz 36 pasaules valstīm, eksportējot 96% savas produkcijas, 4% atstājot pašmāju tirgum. Vienīgais kontinents, uz kuru šobrīd netiek sūtīti mūsu ražotie produkti, ir Antarktīda. Pasaules tirgū ejam ar preču zīmi „Valmiera Glass”, kas ik dienas nes ne tikai Valmieras, bet arī Latvijas vārdu pasaulē,” min AS „Valmieras stikla šķiedra” prezidents Andris Oskars Brutāns.

The Red Jackets eksperti norāda, ka Latvijas eksportam pašlaik nav viena skaidra zīmola un nav zināms, kādu vēstījumu eksporta tirgos mūsu valsts pašlaik nes. Šī projekta rezultātā paredzēts sumināt Latvijas spēcīgākos eksportējošos uzņēmumu zīmolus un apzināt, kāds šobrīd ir Latvijas eksporta tēls. Drīzumā tiks noskaidroti 20 labākie Latvijas eksportējošie uzņēmumi.

Lai noteiktu spēcīgākos eksporta zīmolus, projekta gaitā tiek veikta vairāku Latvijas uzņēmumu zīmolu analīze dažādās kategorijās, sākot ar finanšu rādītājiem, uzņēmuma uzticamību, veicot kredītreitingu analīzi, tupinot ar zīmola izpēti. Sākotnēji analīzes gaitā no visiem Latvijas zīmoliem atlasīti tie, kuru eksporta apjoms pārsniedz pusmiljonu latu. Pēc tam, lai noskaidrotu, kas ir Latvijas eksporta izlase, tiks veikts rūpīgs uzņēmumu filtrācijas process un pētījums ar vairākiem posmiem, kurā iesaistīti dažādu valsts iestāžu un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, piemēram, GatewayBaltic, DDB, Matka, Cube, Coface, SSE Riga, Ekonomikas ministrija, LIAA, Ārlietu ministrija, LTRK, LGA, Valsts Prezidenta kanceleja, Ministru Prezidenta kanceleja un Dienas Bizness.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri