18. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Valmieras skolēni izzina atkritumu pievienoto vērtību

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šonedēļ Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā ar pirmajām nodarbībām Valmieras skolu jauniešiem tiek atklātas radošās darbnīcas "Atrodi atkritumiem pievienoto vērtību".

Foto autors: Valmieras pilsētas pašvaldība
Foto autors: Valmieras pilsētas pašvaldība

Atkritumu apsaimniekošanas organizācijas ZAAO Vides izglītības speciāliste Ieva Veģere, demonstrējot dažādus atkritumus, ar praktiskiem piemēriem nodarbībā stāsta, ka jebkuram atkritumu veidam var atrast dažādus jaunus pielietojumus, tādējādi paildzinot tā lietošanas laiku un samazinot atkritumu apjomu.

Praktiskajās nodarbībās bērni no veciem kalendāriem var gatavot puzles, konfekšu kastes pārveidot par oriģinālām pužļu kastēm, bet ūdens, piena un sulu pakas pārveidot par pavasara dēstu podiņiem.

Pirmie nodarbības apmeklētāji uzzināja, ka viens cilvēks saražo no 300 līdz 350 kilogramus atkritumu gadā, kā arī to, ka, divu puslitra plastmasas ūdens pudeļu vietā pērkot vienu litra pudeli, rodas mazāks atkritumu apjoms. Bērnu interesi izraisīja apgalvojums, ka atkritumu daudzums var atšķirties no dzīvesvietas. Piemēram, skolotāja, kas dzīvo laukos un bērni privātmājās kartupeļu mizas nemet atkritumu konteinerā, bet kompostē un kompostu izmanto dārzā, savukārt daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem šādas iespējas nav.

Inese Barce, Valmieras Viestura vidusskolas 5.a. klases audzinātāja saka, ka praktiski piemēri un darbošanās maina bērnu priekšstatus: „ Lai gan bērni vēl ir mazi, viņiem jau jāsāk apzināties, ka resursi nav bezgalīgi, ka resursi, kas šobrīd liekas pašsaprotami ir liela vērtība un, ka tie jālieto saprātīgi, jo reiz tie var beigties”.

5.klases skolniece Una stāsta, ka dabu saudzē kopā ar vecākiem šķirojot atkritumus: „Makulatūru es nesu uz skolu, dārzā mums ir arī komposta kaudze, ūdeni un limonādes pudelēs mēs pērkam ļoti reti”.

Nodarbības "Atrodi atkritumiem pievienoto vērtību" Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā Valmieras skolu skolēniem norisināsies līdz pat aprīlim.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri