21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Valmieras skolēni - deputātu lomā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Piektdien, 2.marta Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni iejutīsies Eiropas Parlamenta deputātu lomā un simulācijas spēlē lems par jautājumu „Cīņa pret klimata pārmaiņām, atbalstot atjaunojamās enerģijas izmantošanu”. Skolēnu debates vērtēs Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš un ZAAO valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

Krišjānis Kariņš
Krišjānis Kariņš

Skolēni piedalīsies EP simulācijā ar mērķi praksē iejusties politiķu darba rutīnā, un viņiem, neraugoties uz viedokļu pretrunīgumu, būs jāvienojas par kopīgu viedokli Parlamenta rezolūcijas pieņemšanas gaitā.

Enerģijas tēma ir Latvijai un tās iedzīvotājiem ļoti svarīga. No vienas puses tā ir saistīta ar dabas un vides aizsardzību, jo izmantojot "zaļos" jeb atjaunojamās enerģijas resursus, mēs cīnāmies pret klimata izmaiņām un dabas resursu izšķērdēšanu. Taču no otras puses, izmaksas potenciāli patērētājiem varētu pieaugt. Tāpēc skolēniem būs jāsniedz argumenti pirms lēmuma, kā salīdzsvarot vides prasības un patērētāju prasības enerģijas cenām.

EP deputāts Krišjānis Kariņš, kurš vērtēs skolēnu argumentāciju, strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un ir enerģētikas likumprojekta par ES informācijas apmaiņas mehānismiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā autors jeb sagatavotājs. Likumprojekts ir pirmais nozīmīgais solis ES likumdošanā, lai izveidotu vienotu dalībvalstu enerģētikas ārpolitiku. Tāpat K.Kariņam ir mandāts pārstāvēt EP sarunās par šī likumprojekta gala versiju trīspusējās sarunās starp Parlamentu, Padomes prezidentūras pārstāvjiem un Eiropas Komisiju.

Gatavošanos spēlei koordinē skolotāja Silvija Indāne. Lai sagatavotos EP darba simulācijai, ir notikušas vairākas apspriedes, kuru laikā spēles dalībnieki ir iepazinušies ar EP darbu, uzbūvi, darbības principiem, lēmumu pieņemšanas noteikumiem, kā arī aktualitātēm enerģijas jomā Latvijā un ES.

Vai skolēni lomās iejutīsies

Vai skolēni lomās iejutīsies Briselē vai savā klasē?

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri