19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Valmieras puikas izcīna godalgas lielākajā Igaunijas futbola turnīrā bērniem un jauniešiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Četras dienas, no 28. jūnija līdz 1. jūlijam, Pērnavā (Igaunijā) norisinājās starptautisks futbola turnīrs Pärnu summer cup, kurā piedalījās arī dažādu vecuma grupu Valmiera Glass/BSS komandas. Turnīrā piedalījās komandas no Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas, aizvadot spēles 12 dažādās vecuma grupās.

Valmieras puikas izcīna godalgas lielākajā Igaunijas futbola turnīrā bērniem un jauniešiem

Priecājamies par 2007. gadā dzimušo komandas iegūto godpilno 2. vietu U-11 vecuma grupā. Esam lepni par 2009. g.dz. A komandas puišu izcīnīto 4. vietu U-9 vecuma grupā, kur tikai pēcspēļu soda sitienu sērijā tika atzīts pretinieku pārākums cīņā par 3. vietu.

Turpat 50 valmieriešu delegācija izbaudīja piejūras pilsētas Pērnavas mainīgos laika apstākļus — šajās četrās dienās tika piedzīvots gan saules karstums, gan lietus un stiprs vējš.

Puišiem vecumā no 7 līdz 11 gadiem, šķiet, lielākais ieguvums bija ne tikai sportiskie rezultāti, sacenšoties ar pretiniekiem, bet arī patstāvīgs dzīves rūdījums, kad jātiek pašiem galā ar visām sadzīviskām lietām bez vecāku palīdzības.

Neliels atskats uz 2007. g.dz. (U-11) un 2009. g.dz. (U-9) rezultātiem: U-11 komanda ar treneri Māris Antonu vadībā izspēlēja četras apakšgrupas spēles, formātā 9:9 ar aizmugures stāvokļa noteikšanu, 2x18 min., kopumā ielaižot tikai vienus vārtus, tos pašus no soda sitiena, un pārliecinoši iegūstot pirmo vietu grupā. FC Flora (Igaunija) tika apspēlēta ar 4:1, Nõmme Kalju (Igaunija) ar 6:0 — abas igauņu komandas no Tallinas. Turpmākajās spēlēs tika uzveiktas FC Kuusysi/Valkoinen II (Somija) — 3:0 un Lohjan Pallo (Somija) — 6:0. Pusfinālā pieveikta mājinieku Pärnu JK Vaprus — 1:0.

Finālā pretī stājās somu FC Kuusysi/Valkoinen pirmā komanda. Spēle norisinājās ar valmieriešu lielu teritoriālu pārsvaru, bet futbolā, kā zināms, uzvar tā komanda, kura gūst vairāk vārtu… Spēles pēdējā minūtē valmieriešiem veicot spiedienu uz pretinieku vārtiem (jo negribējās spēli novest līdz pēcspēļu soda sitienu sērijai), tika piedzīvots futbolam raksturīgais spriedums: neiesit tu — iesit tev, pretinieks pārtvēra piespēli un pretuzbrukumā iesita vienīgos vārtus — sāpīgs zaudējums finālā ar 0:1. Bet tas nemazina puišu sasniegumu, jo iegūta 2. vieta spēcīgā turnīrā 15 komandu konkurencē.

Savukārt 2009. g.dz. (U-9) A komandas trenera Anda Ādamsona vadītie puiši piedzīvoja vilšanos turnīra tiesnešu darbībās, jo viņu pieņemtie lēmumi tieši un netieši neļāva izcīnīt medaļas. Šajā vecumā puiši ļoti emocionāli uzņem netaisnību un viņiem ir grūti turpināt spēli pēc šādiem brīžiem. Spēles tika aizvadītas formātā 7:7, 2x15 min.

Apakšgrupā viegli tika apspēlēta somu TuPs komanda ar 16:0, tālāk saspringtā spēlē tika uzvarēta latviešu FK Auda ar 3:1, pieveikti mājinieki Pärnu JK — 7:1 un interesantā spēlē piedzīvots zaudējums — 2:3 no FC Flora (Igaunija). Neskatoties uz zaudējumu, valmierieši ieguva pirmo vietu apakšgrupā un turpināja cīņu par medaļām.

Pusfinālā vajadzēja tikties ar Piłkarskie Nadzieje Mielec (Polija) komandu. Šķiet, puiši uz spēli bija pārdeguši, kā rezultātā spēle nevedās tā, kā pašiem un trenerim gribētos. Cīņa pārsvarā norisinājās laukuma vidusdaļā, līdz momentam, kad tiesnesis nozīmēja 9 m soda sitienu uz valmieriešu vārtiem ļoti strīdīgā situācijā, kuru arī poļu spēlētājs realizēja.

Turpinājumā valmierieši vēl centās atspēlēties, savukārt poļu puiši pēc katras saskarsmes ar mūsu spēlētājiem teatrāli krita un vārtījās pa zemi, cenšoties novilcināt laiku, bet divās situācijās, kad poļi nospēlēja ar rokām savā soda laukumā, tiesneša svilpe klusēja, puikas vienkārši psiholoģiski salūza un piedzīvoja zaudējumu ar 0:3.

Spēlē par 3. vietu pretī stājās Nõmme Kalju FC (Igaunija). Valmieras puikas bija tikuši galā ar zaudējumu pusfinālā un visu spēles laiku dominēja laukumā, tikai pāris reizes atļaujot pretinieku komandas spēlētājiem veidot uzbrukumu savā laukuma daļā.

Izvirzoties vadībā ar 1:0, valmierieši turpināja apdraudēt pretinieku vārtus, bet pievīla precizitāte jeb trāpīgums, jo bumba spītīgi neatrada ceļu uz vārtu tīklu, nodārdinot arī pārliktni un stabu... Bumba arī spītīgi aizripoja garām vārtiem pēc izgājiena 1:1 ar vārtsargu. Spēles beigu daļā atkal ļoti strīdīgu lēmumu pieņēma spēles tiesnesis, nozīmējot uz valmieriešu vārtiem 9 m soda sitienu par it kā aizsarga spēli ar roku, šis bija tikai otrais igauņu sitiens pa vārtiem… Realizējot soda sitienu, igauņi panāca izlīdzinājumu — 1:1, bet valmierieši turpināja spiedienu uz viņu vārtiem, vēl pēdējā uzbrukumā pārbaudot vārtu konstrukcijas izturību, trāpot ar bumbu pa pārliktni. Spēles uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēļu soda sitienu sērijā. Šeit atkal radās problēmas ar trāpīgumu, jo otrajā piegājienā tāpat tika trāpīts pa pārliktni, un igauņi varēja skaļi svinēt uzvaru ar 3:1.

Puiši ar savu spēles stilu bija pelnījuši medaļas. Sāpīgs zaudējums, bet, neskatoties uz tiesneša nelabvēlīgo lēmumu, pašiem bija jāgūst uzvara spēles gaitā. Darbs trenerim gan ar psiholoģisko noturību, gan trāpīgumu jeb momentu realizāciju treniņos. Jāpiedalās biežāk šāda veida turnīros, jo tikai spēlēs ar spēcīgiem pretiniekiem var gūt psiholoģisku pārliecību par saviem spēkiem, lai puiši spētu turēt spriedzi visas spēles garumā.

Citu vecumu komandu veikums: 2008. g.dz. (U-10) komandai 12. vieta 28 komandu konkurencē; 2009. g.dz.(U-9) B komandai 16. vieta 20 komandu konkurencē; 2010. g.dz. (U-8) komandai 12. vieta 24 komandu konkurencē.

Paldies Valmieras Bērnu sporta skolai par atbalstu, savukārt puišu vecākiem par līdzi jušanas prieku klātienē un attālināti! Spēlējot pārsvarā ar vadošajām igauņu futbola akadēmijām, ar savu sniegumu esam guvuši pārliecību par savu treniņu metodiku un lietām, kam vairāk pievērst uzmanību noteiktā laika periodā.

Paldies treneriem Mārim Antonam, Aināram Bērziņam un Ģirtam Bokam par pacietību un ieguldīto darbu! Aicinām pievienoties mūsu komandās puišus vecumā no 6 līdz 13 gadiem, varbūt tieši starp jums ir jaunie Messi un Ronaldo.

U-11 KOMANDAS futbolisti un treneris Māris Antons ar medaļām un kausu par izcīnīto 2. vietu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri