21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

Valmieras Profesionālā vidusskola īsteno duālās izglītības programmu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 8. līdz 11.oktobrim Bonnā pēc Vācijas Federālās Izglītības un pētniecības ministrijas ielūguma viesojās Valmieras Profesionālās vidusskolas direktors Ēriks Spuriņš un Valmieras Profesionālās vidusskolas skolotājā un AS „Valmieras stikla šķiedra” mācību koordinatore Ilze Andersone. Vizītes mērķis bija pārrunāt turpmāko sadarbību starp Vāciju un Latviju duālās izglītības jomā, kā arī iepazīties ar Vācijas pieredzi duālās izglītības programmu realizēšanā.

Valmieras Profesionālā vidusskola īsteno duālās izglītības programmu

Ilze Andersone norāda, ka duālās izglītības jomā Vācija ir piemērs, no kura mācīties un kuras pieredzi pārņemt: „Vācijā pastāv ļoti cieša sadarbība starp profesionālajām skolām un uzņēmumiem, kas nozīmē, ka mācību process ir iespējami pietuvināts reālajām dzīves situācijām ražošanas uzņēmumos. Pirms studenti nonāk praktiskā saskarsmē ar ražošanas tehnoloģijām, tie jau ir strādājuši pie simulatoriem, kas ir analogi rūpnīcās izmantotajām tehnoloģijām. Tādēļ, uzsākot pastāvīgas darba gaitas konkrētajā uzņēmumā, jaunieši ir teicami apmācīti un jau no pirmās dienas var sniegt ieguldījumu uzņēmuma attīstībā.”

Savukārt Valmieras Profesionālās vidusskolas direktors Ēriks Spuriņš skaidro, ka Valmieras Profesionālā vidusskola ir viens no Latvijas pionieriem duālās izglītības procesa ieviešanā. 20.septembrī tika parakstīta vienošanās starp Valmieras Profesionālo vidusskolu un AS „Valmieras stikla šķiedra” par duālās izglītības programmas ieviešanu. Tā paredz, ka 19 izglītības programmas „Tekstiliju ražošanas tehnoloģijas un izstrādājumu izgatavošana” audzēkņiem pusotra gada laikā būs iespējams iegūt profesionālo kvalifikāciju, kā arī praktizēties uzņēmumā. Jāatzīmē, ka par darbu uzņēmumā studenti saņem arī atlīdzību. 1.semestrī tie ir Ls 75 mēnesī; 2.semestrī – Ls 100, savukārt3.semestrī – Ls 200 (pirms nodokļu nomaksas). Tāpat visi studenti saņem Eiropas Sociālā fonda stipendiju, kas atkarībā no studenta sekmēm var sasniegt pat Ls 80 mēnesī. Skolas direktors skaidro, ka nākamgad šajā programmā plānots uzņemt vēl 20 audzēkņus.

„Uz Vāciju braucām ar konkrētiem jautājumiem par to, kā uzlabot duālās izglītības programmu realizēšanu. Jau šobrīd ar lepnumu varu teikt, ka esam sasnieguši vienus no labākajiem rezultātiem Latvijā duālās izglītības sistēmas ieviešanā. Lielākie ieguvēji no tā, protams, ir jaunieši, kuri iegūst gan spēcīgu teorētisko bāzi, kas pieskaņota konkrētās nozares specifikai, gan arī nenovērtējamu pieredzi, praktizējoties reālos darba apstākļos”, atzīst Ē. Spuriņš.

Par sekmīgo sadarbību gandarīta ir arī AS „Valmieras stikla šķiedra” Personāldaļas vadītāja Doloresa Volkopa, uzsverot, ka lielajiem uzņēmumiem jābūt duālās izglītības sistēmas celmlaužiem: „Realizējot duālās izglītības programmas, uzņēmēji var iegūt labi sagatavotus speciālistus tiem nepieciešamajās profesijās. Turklāt jaunieši var saprast, vai izvēlētā profesija un arī uzņēmums ir tiem piemērots. Tādējādi arī mēs zinām, ka konkrētās programmas absolventi patiešām būs gatavi un ieinteresēti turpināt darbu AS „Valmieras stikla šķiedra”.”

Jāatzīmē, ka 2013.gada 8.jūlijā Vācijas Federatīvās Republikas un Latvijas Valsts prezidentu vizītes laikā Valmierā, izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna parakstīja  nodomu deklarāciju par sadarbību profesionālās izglītības un apmācības jomā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri