23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Valmieras pilsētas svētku Zaļās aktivitātes

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras pilsētas svētku laikā, 10. augustā no pulksten 11 līdz 17, svētku viesi ir aicināti doties uz Vecpuišu parku un iepazīt „Zaļo Valmieru”. Interaktīvā veidā – ar tausti, redzi, ožu, dzirdi un redzi – gan lieli, gan mazi svētku apmeklētāji varēs iegūt pozitīvas sajūtas un izbaudīt piedāvātās vides aktivitātes, pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Kristīne Melece.

Foto autors: SIA "ZAAO"
Foto autors: SIA "ZAAO"

„Zaļo Valmieru” varēs iepazīt sajūtu stacijās. Viena no tām vedīs pa Gaujas stāvo sajūtu takas posmu. Lai svētku apmeklētāji varētu izjust gan kņudošu, gan pēdām interesantu un vēl neatklātu sajūtu, takas elementus viņi būs aicināti izbaudīt takā, dodoties ar basām kājām.  Ejot pa akmeņiem, Valmieras stikla šķiedras stikla lodītēm, čiekuriem, smiltīm un mizu mulču, takas baudītāji varēs iegūt atšķirīgas sajūtas.

Savukārt SIA "Valmieras ūdens” Garšu laboratorija piedāvās iespēju ikvienam pārbaudīt savu garšas maņu, atšķirot dažādus ūdens veidus pēc to izcelsmes. Aktīvāku atrakciju cienītājiem "Valmieras ūdens" nodrošinās slapjas un jautras izklaides - mazi un lieli varēs rādīt savu meistarību ar ūdeni pildīta balona mešanā, ķegļu spēlē ar ūdens pudelēm, tāpat arī šaušanā ar ūdens strūklu. Kā īpaša aktivitāte paredzēta "Valmieras ūdens" trubu cilvēka tēla salikšana, katram uzdevuma veicējam arī piedāvājot iespēju iemūžināt sevi fotogrāfijā ar jauno draugu. Vēlāk katrs interesents fotogrāfijas varēs atrast "Valmieras ūdens" interneta mājas lapā.

Lai izzinātu, kas notiek ar atkritumiem un, kāda ir to pārstrāde, rūpēsies SIA „ZAAO” sajūtu stacijā - izejvielu „Otrā dzīve”. Šajā vietā apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, taču tas arī reizē būs izaicinājums, jo ar tausti būs jāatpazīst dažādi otrreizējo izejvielu veidi. Ar speciālistu varēs pārrunāt, cik ilgā laikā tie dabā sadalās. Kā arī būs iespēja pildīt uzdevumus par lietota iepakojuma turpmāku izmantošanu – labošanu, pārveidošanu, lietošanu vēlreiz, šķirošanu un mūsu katra mājās nonākošā iepakojuma samazināšanas iespējām.

Vēl vienu sajūtu staciju pārstāvēs Dabas aizsardzības pārvalde, kas ļaus apmeklētājiem izzināt redzes maņu. Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt dabas daudzveidību krāsās un formās. Neticami, cik gan daudz formu un krāsu nianšu var būt koku lapām! Stacijā būs iespēja atpazīt koku lapas un pārbaudīt, cik un kādas mēs katrs jau pazīstam. Lai atcerētos, cik svarīgi ir aizsargāt dabu mums apkārt, šajā stacijā būs iespēja spēlēt vides spēles - atpazīt Gaujā dzīvojošās zivju sugas, tīrīt Gauju un palīdzēt lašveidīgajām zivīm veikt bīstamo ceļu pa Gauju uz nārsta vietām.

Dzirdes stacijā Putnu Jānis – ornitologs Jānis Brikmanis dalīsies savos aizraujošajos stāstos par putniem pilsētā, aicinās atpazīt dažādu putnu balsis un iemācīs kādu no tām arī atdarināt.

Apmeklējot ikvienu zaļo aktivitāti Vecpuišu parkā 10.augustā no pulksten 11 līdz 17, sajūtu staciju viesi iegūst vērtīgas zināšanas un balviņas, kā arī atpazīstamības uzlīmi, ka ir iepazinis „Zaļo Valmieru”.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri