17. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Artis, Artūrs

Valmieras pilsētas svētku laikā "Galerijā Laipa" notiks divi kino vakari

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras pilsētas svētku laikā Mākslas „Galerija Laipa” piedāvās divus kino vakarus, kuru laikā tiks izrādītas igauņu animācijas filmas, kinoteātra „Kino Bize” repertuārs, kā arī laikmetīgas dejas.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

8.augustā plkst.22.00 Mākslas „Galerijā Laipa”, Stacijas ielā 37 būs skatāmas divas igauņu animācijas filmas, kā arī Zviedrijas un Lielbritānijas veidotā filma „Meklējot mūziķa likteni”, režisors – Maliks Benžalū.

Tas ir stāsts par dziesminieku Siksto Rodrigesu, kas ir tieši tik neticams, lai kļūtu par sižetu izcilai kinofilmai, turklāt dokumentālai – bez liekām butaforijām un fiktīviem varoņiem. Detroitas meksikānis ar ģitāru plecā un ejamu ceļu zem kājām 1970.gados ieraksta divas plates, aizķer Boba Dilana slavas stīgas un pazūd. Kamēr vienā okeāna pusē Rodrigesa vārds izplēn jaunu zvaigžņu birumā, viņa mūzika attopas Dienvidāfrikas aparteīdā un kļūst par rasu segregācijas protesta dziesmoto ieroci. Autoram nezinot, tiek izpārdotas teju miljons ierakstu kopijas, un slava steidz pāraugt masveida eiforijā, tomēr jāpaiet četrām desmitgadēm līdz pati leģenda nokāptu no būvlaukuma statnēm un apjaustu savas daiļrades augļus.

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

9.augustā plkst.22.30 Dzelzceļa stacijas mājā būs skatāma Ambient mūziķa Mārtiņa Eņģeļa un laikmetīgās dejas horeogrāfes Elīnas Pampes performance, kuras noslēgumā apmeklētāji būs aicināti veldzēties „Kino Bize” piedāvātajā kinofilmā „Erik Satie/ René Clair: Entr'Acte”.

Mārtiņš Eņģelis studē Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programmā. Sevi viņš raksturo kā starpdisciplināru cilvēku un mēģina izpausties, kā pats saka, pēdējo 200 gadu tehnikās – fotogrāfijā, kinematogrāfijā, audio mākslā un programmēšanā.

Elīna Pampe ir beigusi Latvijas Kultūras koledžas studiju programmu „Laikmetīgā deja”, šobrīd studē Vidzemes Augstskolā. Jau studiju laikā, līdzdarbojoties dažādos projektos, Elīna vienmēr pratusi ap sevi pulcināt dejotājus, kam ritms un kustība ir dziļi sirdī. Viņa izceļas ar spēju sajust mūzikas stāstu, ļaujot mūzikai iekustināt ķermeni.

Apvienojot šo abu mākslinieku talantu – muzikālo nianšu sajušanu un ritmisko ķermeņa vibrāciju, tiks radīts piedzīvojums, kuru papildinās vizualizācijas un noslēgs kino filma. Vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja baudīt skaņas, redzes un sajūtu gleznas, tādēļ aicinām ņemt līdz savu paklājiņu, sedziņu vai spilvenu, lai video un skaņu kompozīciju būtu ērti vērot arī uz telpas griestiem.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri