19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Valmieras pašvaldībai būs jāatbild, kur palikuši vairāki desmiti ozolu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Valmieras pašvaldībai būs jāatbild, kur palikuši vairāki desmiti ozolu

Ar sabiedrības par atklātību „Delna” palīdzību tika sagatavots pieteikums Administratīvai rajona tiesai par Valmieras pašvaldības atbildes nesniegšanu pēc būtības. Administratīvās rajona tiesas spriedums Lietā Nr.A420367412 A03674-12/43 no 2012. gada 24. augusta daļēji apmierināt biedrības „Sabiedrības iniciatīvas centrs” pieteikumu uzliek par pienākumu Valmieras pilsētas pašvaldībai sniegt atbildi pēc būtības uz biedrības „Sabiedrības iniciatīvas centrs” 2011.gada 12.decembra iesnieguma jautājumu par to, vai pašvaldība ir noskaidrojusi, kur palikuši vairāki desmiti ozolu ar 30 – 50 cm diametru, kas nav minēti aktā un arī dabā vairs neaug stadionā, par to, kāpēc aktā minētas nocirstas 32 bojātas liepas, bet atskaitē Valsts meža dienestam tās nav minētas, kā arī par to, vai visi 410 nocirstie koki bijuši „slimi”.

Aizsargu stādītā liepu aleja pirms izciršanas
Aizsargu stādītā liepu aleja pirms izciršanas

Vienlaikus Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurore L.Vehi ir atcēlusi Valmieras rajona prokuratūras Sergeja Novika lēmumu un nosūtījusi lietu papildus pārbaudei Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknim.

Apgabala prokuratūra norāda, ka virsprokurora p.i. Sergeja Novika lēmums ir atceļams sekojošu iemeslu dēļ:

Izdarītās pārbaudes rezultātā nav noskaidrots, vai nocirsts vairāk koku kā norādīts saskaņā ar Valmieras pilsētas koku novērtēšanas komisijas 2010. gada 24. februāra sēdes lēmumu sastādītajā 2010. gada 10. marta aktā pa izcērtamo koku daudzumu un to sugām, vai izcirsts tikai atļautais daudzums koku.

Nav noskaidrots, cik pavisam augošu koku norādīts 2009. gada „Vidzemes mērnieks” sastādītajā J. Daliņa stadiona topogrāfiskajā kartē, cik no tiem ir lapu koki, t.sk.-platlapju koki, kurās tieši vietās un konkrēti kāds skaits koku stadiona teritorijā atzīmēts.

Nav veikta augošu koku apsekošana dabā uz vietas, lai noskaidrotu, cik koku ir palicis pēc koku izciršanas, cik no tiem ir lapu koki t.sk.-cik palicis platlapju koku, vai nav izcirsts vairāk koku nekā minēts Valmieras koku novērtēšanas komisijas 2010. gada 24. februāra sēdes lēmumā. Vajadzīgs apsekot teritoriju, noskaidrojot , kurās vietās topogrāfiskajā kartē koku nav, par to sastādot aktu. Nav pilnībā noskaidrots, vai tiešām nocirsts vairāk ozolu kā atļauts, ko var izdarīt noskaidrojot, kurās vietās stadiona teritorijā auguši ozoli , kur tie izcirsti, atzīmējot kartē vietas pirms ciršanas un pēc ciršanas. Nav noskaidrots cik kokmateriālu iegūts no izcirstajiem kokiem un kur tie palikuši (vai nav iegūts vairāk kā norādīts). Pamatojoties uz iepriekšminēto un KPL 373.p.7.d. un 46.p.2.d.7.p-ktu,

Nolēmu:

Atcelt Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa. Kārtības policijas inspektora N. Nīgaļa 20l2.gada 25.aprīļa lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, nosakot papildus pārbaudes izdarīšanas termiņu līdz š.g. 20.septembrim (Virsprokurore L. Vehi).

Nav skaidrs tikai vienam indivīdam

Ir labi, ka Haraldam B. beidzot ir radies mūža darbs, par ko savulaik kāds klasiķis dainojis - "un mūžīgs darba lauks būs tavā varā, un mūžam dators silts un pilna pildspalva".

Ir labi

ka ir cilvēki, kuri pamana, ka gaisa dienas laikā visu acu priekšā amatpersonas nerīkojas likumīgi, nemaz nerunājot par godīgu rīcību. Kaut vairāk būtu tādu ļaužu kā Haralds B., un mazāk būtu vienaldzīgo klusucietēju un blēdību atbalstītāju.

Valmierietis

Paldies pilsētas tēviem par sakārtotu stadionu. Protams varēja mazliet filigrānāk papīrīšus sakārtot un zāģēšanas dienu noteikt, taču Daliņa stadionā atkal saule spīd un nesmird pēc puvuma!

Pēc 20.septembra

Saistībā ar koku izciršanu J. Daliņa stadionā Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurore L.Vehi atcēla Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa. Kārtības policijas inspektora N. Nīgaļa 20l2 .gada 25. aprīļa lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, nosakot papildus pārbaudes izdarīšanas termiņu līdz š.g. 20.septembrim.
Nu 20.septembris ir garām, tādēļ Valmieras sabiedrībai ir tiesības uzzināt Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa policistu izdarītās papildus pārbaudes rezultātus, secinājumus un lēmumus. Tāpat, cerams, arī Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurore L.Vehi nekavēsies sabiedrību informēt par savu atzinumu, kā ir izpildīts viņas rīkojums par papildizmeklēšanu līdz 20. septembrim, kā arī par to, kādi ir šīs papildizmeklēšanas rezultāti.
Valmieriešiem visu to ir tiesības uzzināt un lau laikus, lai nekādas neskaidrības un īpaši pārsteiguma pilni jaunatklājumi šo koku sakarā pēkšņi neparādītos krietni vēlāk, tieši pirms pašvaldības vēlēšanām, kad tiks paziņotsvēl kaut kas dubļaini melns, bet daputātu kandidātiem vairs nepietiks laika no šiem dubļiem atmazgāties un reālo situāciju valmieriešiem izstāstīt.

.

koku gaiditajs

Es īsti nezinu, ko gaidu vairāk - tos kokus atkal iestadamies vieta vai kārtējo pilnmēness reizi, kad atkal parādās "taisnības cīnītāju" teksti ar vienam un tam pašam gaudam uz mēnesi.

johoho

Tev taisnība...šis un iepriekšējie iznācieni tieši pilnmēnes dienās.

Tanta

Kādreiz šitas orgāns SIC pēc paziņojumiem publiccēja visus savus biedrus un atbalstītājus, tagad izskatās ka vis centrs ir tik vecais stadiona direktoriņš?! A starp citu es gan tajā vecajā stadiona parkā nekādus ozolus neatceros ... es savu suņeiti tur pa vakariem vedu pastaigināt un labi atceros katru kociņu pie kura suņeitis piestāja kājiņu pacilāt ... tagad vairs neeju, jo koku tā pamazāk, un visi uzreiz visu redz ko es mans takšelis dara...

fāters

Šie SICISTI ir īsti fātera Zatlera (kas es esmu?) cienīgi. Sākumā šķita ka taisās uz vēlēšanām, taču, kad tas pārvērtās par lētu un izmisīgu farsu, tad kurš tad balsos par klauniem?

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri