23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Valmieras Mūzikas skolas kokļu ansamblim 1.vieta koklētāju ansambļu konkursā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

1.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās koklētāju ansambļu konkurss, kurā piedalījās 20 labākie ansambļi no Latvijas, startējot trīs vecuma grupās. Valmieras Mūzikas skolas un Cēsu Mūzikas skolas absolventu apvienotais kokļu ansamblis (vadītājas Dace Cerbule, Ilze Žvarte) ieguva godpilno 1.vietu otrajā vecuma grupā.

Valmieras Mūzikas skolas kokļu ansamblim 1.vieta koklētāju ansambļu konkursā

Valmieras Mūzikas skolas kokļu ansamblis pastāv jau divus gadus, un meitenes sevi labi parādījušas dažādos konkursos un priekšnesumos. Kopš janvāra ansamblis apvienojies ar Cēsu Mūzikas skolas kokļu ansambli, lai kopīgiem spēkiem startētu skatē un iegūtu ceļazīmi uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem. Ansamblim tas izdevās, jo reģionālajā skatē tika iegūti ļoti augsti punkti (44,44), un koklētājām bija nodrošināta dalība lielajā finālā un kokļu mūzikas koncertā, kas norisinājās Dziesmu svētku laikā un kurā uz skatuves vienlaikus atradās 420 kokles.

Kā stāsta ansambļa vadītāja Dace Cerbule, darbs bija grūts, jo repertuārs, kas koklētājām jāapgūst, bija ārkārtīgi sarežģīts. Tomēr meitenes centās, jo ļoti gribēja tikt uz svētkiem, kas lielākai daļai dalībnieču bija pirmie. „Gandarījums ir neizmērojams, vērojot, ka bērni sēž pirmajā rindā, kā arī saprotot, ka viņi it nemaz nav sliktāki par Rīgas ansambļiem. Lai gan ar mācīšanos gāja raibi rūtaini, Kurzemes spīts panāca savu!” pieredzē dalās D.Cerbule.

Jāpiemin, ka D.Cerbule paralēli ir Valmieras Mūzikas skolas kokļu kvarteta „Accorda” vadītāja un dalībniece. „Accorda” spēlē trešās vecuma grupas kategorijā un reģionālajā skatē ieguva augstus punktus (46,56), kas ļāva startēt koklētāju ansambļu konkursā, kurā tika iegūta 8.vieta. Arī „Accorda” piedalījās vairākos Dziesmu svētku pasākumos – tautas mūzikas koncertā „Raksti”, kokļu mūzikas koncertā un kokļu mūzikas nakts koncertā „Lai top gaisma!”.

Ansambļu vadītāja vēlas pateikt lielu paldies Valmieras Mūzikas skolas direktoram Aivaram Cepītim par atbalstu un līdzi jušanu visos konkursos, kordiriģentei Ingai Zirnei un kormeistarei Inesei Reinfeldei par palīdzību un uzmundrināšanu, vidējās paaudzes deju kopas „Agrā rūsa” vadītājai Dzintrai Leimanei par tautas tērpu sagādāšanu, kā arī pašiem audzēkņiem, viņu vecākiem un vecvecākiem par atbalstu un pozitīvām emocijām.

Lai skan !!!

Savu laiku- "simtu gadu" atpaka'l,'loti veeleejos maaciities kokles speeli,bet tad veel taalajaa 1980.-1981. gadaa, taadas klases Valmieras muuzikas skolaa nebija. "zeel... bet,kas bijis tas pagaajis... Iepazinos ar kokles skolotaaju Aelitu Ozoli'nu,kura atdeva visu savu gudriibu un zinaa'sanas kokles apguu'sanaa. LIELS PALDIES PAR TO!!! Tagad - lasot rakstu, uzjundii taas pa'sas senaas atminjas- kaa buutu,ja buutu... Bet- visu cienju Dacei Cerbulei.taadu pasniedzeeju nav daudz/buusim godiigi/, jo kokles speele nav ne klavieres, ne 'gitaara. Kokleem ir jaaskan... Lai skan!Un- veiksmi arii turpmaakajos konkursos!

Laila Adamson,London

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri