20. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Leonīda, Leonīds

Valmieras Mūzikas skolai – spāru svētki

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kā īpaša dāvana Valmieras Mūzikas skolas dibinātāja, komponista Jāzepa Vītola 150.jubilejā, Valmierā top jauna mūzikas skola. Piektdien, 31.maijā, topošās skolas jumtu jau rotā ozollapu vainags – rekonstruētajai ēkai svin spāru svētkus, sakot paldies visiem, kas iesaistīti projekta realizācijā. Spāru svētkos interesentiem bija iespēja izstaigāt ēkas gaiteņus un iztēloties, kā mūzikas skola varētu izskatīties un skanēt rudenī, kad būvniecības darbus plānots pabeigt, informē Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Laura Rence.

Valmieras Mūzikas skolai – spāru svētki

Spāres jumta nesošajā konstrukcijā ir galvenais elements. Ar to uzsliešanu ēka iegūst kopskata veidolu, tādēļ šo brīdi īpaši atzīmē. Spāru svētkus svin visi, kas iesaistījušies ēkas celtniecībā, sākot no arhitekta un beidzot ar jumiķi, kurš par godu notikumam uz spārēm uzkar vainagu. Tradicionāli šajos svētkos saimnieks saka paldies visiem par labi padarīto darbu, savukārt celtnieki novēl ēkai ilgi kalpot.

Valmierā atrodas Latvijā vecākā mūzikas skola, kas dibināta 1920.gadā. Šobrīd tā darbojas četrās dažādās ēkās, kas apgrūtina mācību procesu. Lai veicinātu Valmieras, kā nacionālas nozīmes attīstības centra izaugsmi un paaugstinātu arī mūzikas izglītības konkurētspēju, Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts reģionālās attīstības aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības līdzekļu piesaisti Valmieras mūzikas skolas izbūvei. ES projekta mērķis ir izveidot jaunu mūzikas izglītības iestādes infrastruktūru un nodrošināt iespējas kvalitatīvai, pieejamai un drošai mūzikas izglītībai Valmierā.

Bijušās sabiedriskās pirts ēkas Pilskalna ielā 3, kas celta 1927.gadā, rekonstrukcija aizsākās 2012.gada oktobrī. Neskatoties uz mainīgajiem laika apstākļiem un dažādām problēmām, kas atklājās pēc apmetuma un pārsegumu demontāžas, topošās mūzikas skolas celtniecība norit pēc noteiktajiem laika grafikiem. Objektā ik dienu strādā 40 līdz 45 cilvēki, tādēļ darbus iespējams organizēt uzreiz visos ēkas stāvos un uz jumta. Valmieras Mūzikas skolas ēku plānots pilnībā pabeigt 2013.gadā.

Topošās mūzikas skolas ēkā ir pabeigta pārsegumu betonēšana, kā arī jumta un otrā stāva grīdas izbūve – tā ir nosiltināta, pabeigta skaņas izolācijas izbūve un betonēšana. Šobrīd ir noslēgušies visi demontāžas darbi. Sākoties pavasarim, ir pabeigta alumīnija stiklotās fasādes montāža un siltināšana, uzklāts apmetums. Visos ēkas stāvos norit iekšējo inženiertīklu – ūdensvada, kanalizācijas, ventilācijas un elektroinstalācijas izbūves darbi. Ir uzsākta arī dekoratīvā apmetuma uzklāšana fasādei, logu montāža, pagraba hidroizolācijas izstrāde un pagraba grīdas betonēšanas darbi.

Valmieras Mūzikas skolas projekta attiecināmās izmaksas ir 1 085 052,00 lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums ir 85 % jeb 922 294,00 lati, valsts budžeta dotācija veido 24 413,00 latus jeb 2,25% no kopējām attiecināmām izmaksām un pašvaldības finansējums ir 138 345,00 lati jeb 12.75 % no kopējām attiecināmām izmaksām. Būvniecības darbus, atbilstoši konkursa rezultātiem, veic piegādātāju apvienība SIA „Ekers” un AS „SCO centrs”. Izbūves darbi veicami saskaņā ar SIA "Agroprojekts" izstrādāto tehnisko projektu. Darbus uzrauga SIA „Būvuzraugi LV”.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri