21. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Valmieras muzejs vasarā būs atvērts arī svētdienās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ņemot vērā Valmieras un apkārtnes tūrisma veicināšanas konsultatīvās padomes ierosinājumu, kā arī pieaugušo tūristu skaitu īpaši nedēļas nogalēs, šajā vasarā Valmieras muzejs apmeklētājiem durvis vērs arī svētdienās. Muzejs nedēļas nogalēs strādās tāpat kā Tūrisma informācijas centrs - no 1.jūnija līdz 31.augustam sestdienas no pl.10:00 līdz 17:00, bet svētdienās no 10:00 līdz 15:00.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība
Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Iestādes direktore Iveta Blūma pastāstīja, ka muzejs svētdienās strādājis arī pirms vairākiem gadiem, taču tad tas izrādījies nerentabli. Mācību gada laikā skolēni ekskursijās parasti devās darba dienās vai sestdienās, bet arī tad ļoti reti. Attiecīgi svētdienās ekskursiju šajā laikā tikpat kā nebija, tāpēc, pēc piecu gadu statistikas apkopošanas un izvērtēšanas, muzejs svētdienās slēgts. Taču tagad situācija mainījusies, jo vasaras sezonā aktīvāk ceļo tieši tūristi, kas Valmieru apmeklē arī svētdienās. Tāpēc, lai uzlabotu nedēļas nogales tūrisma piedāvājumu, pilsētas viesi varēs apmeklēt Valmieras muzeju arī brīvdienās.

Gan valmieriešiem, gan viesiem būs apskatāmas trīs pastāvīgās ekspozīcijas par vēsturisko Valmieru. Papildu tām būs aplūkojamas dažādas mākslinieku izstādes. Tās regulāri mainās un viena mēneša laikā varēs apskatīt divas līdz trīs atšķirīgas izstādes. Vēl apmeklētājiem būs iespēja apskatīt aizvadītā gada vasarā uzsākto projektu – viduslaiku garšaugu dārziņu. Šobrīd tas ir sazaļojis un izplaucis, un gaida apmeklētājus. Muzeja darbinieki apmeklētājiem labprāt izstāstīs par katra auga nozīmi un pielietojumu. Turpat būs iespēja piedalīties īpašā tējas ceremonijā un nogaršot tēju, kas ievākta šajā dārziņā.

Vecpilsētas  teritorijā iespējams izmantot arī pērn izveidoto laivu piestātni, kuru šobrīd aktīvi apsaimnieko „Aktīvā tūrisma centra Eži” un iespējams Valmieru iepazīt, dodoties braucienā ar Gaujas tramvaju.

Tāpat muzeja teritorijā vienā no ēkām šogad mājvietu radis traktieris-picērija „Liepziedi un Rozmarīns”, kas vasaras siltajās dienās drīzumā atvērs savu vasaras dārzu, dodot iespēju ēdienu baudīt svaigā gaisā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri