20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Valmieras muzejs aicina uz izstādi "Manas mitrās mājas”

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā Pasaules ūdens dienu 22.martā atzīmēs ar interaktīvas vides izglītības izstādes „Manas mitrās mājas” atklāšanu, kas tapusi Gaujas nacionālā parka fonda Igaunijas – Latvijas Programmas projekta "Atpakaļ dabā" ietvaros.

Valmieras muzejs aicina uz izstādi "Manas mitrās mājas”

Izstādes galvenā varone vardīte Jete, kopā ar izstādes apmeklētājiem apciemos dažādus mitrāju iemītniekus, kuri savukārt stāsta par savu dzīvi šajā ekosistēmā. Savu stāstu izstādē par vecupēm stāsta līdaka, par Gauju un smilšakmens atsegumiem - zivju dzenītis, nēģis ved ceļojumā uz lielo upju pietekām, bet meža cūka brien pa avoksnājiem mežos. Savukārt dzērve iepazīstina ar dzīvi purvos, bet spāre ved uz ezeriem. Izstāde "Manas mitrās mājas" veltīta mitrājiem, to vērtībām un saudzēšanai. Tā vēsta par mitrājos sastopamajām dzīvajām radībām un augiem, kā arī par to nozīmīgo lomu cilvēka dzīvē.

Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma stāsta, ka pat Valmieras muzeja pastāvīgais iemītnieks mežakuilis Ferdinands ir iznācis no savas mājas, lai satiktos ar mitrāju iemītniekiem: ”Izstāde ir iespēja tuvāk iepazīt mūsu ūdeņus un daudzveidīgo dzīvību, un to, kas tajā mīt gan bērniem, gan pieaugušiem. Skolas vecuma bērniem būs iespēja strādāt ar darba lapām, lai saprastu, ka ūdens ir ne tikai nozīmīgs dabas resurss mūsu ikdienas dzīvē, ko lietojam uzturā, izmantojam sadzīvē un atpūtā, bet tā ir arī mājvieta daudziem lielākiem un mazākiem ūdens dzīvniekiem, augiem un citiem organismiem”.

Valmieras muzejā izstāde būs apskatāma no 22.martā līdz 20.aprīlim un ieeja tajā bez maksas. Izglītojošās programmas iespējams pieteikt pa tālruni 64207637. Aicinām to apmeklēt skolēnu pavasara brīvlaikā!

Pasaules ūdens diena 22.martā pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta kopš 1993. gada. Tās koordinatore ir ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO. Latvijā Pasaules ūdens diena, rīkojot dažādas aktivitātes, plaši tiek atzīmēta kopš 1996. gada.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri