19. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Sibilla, Teika, Lita

Valmieras muzejā atklās LMA studentu aktu zīmējumu izstādi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No ceturtdienas, 30.janvāra, Valmieras muzeja Izstāžu namā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu aktu zīmējumu izstāde. Ekspozīcijā būs izstādīti tādu sabiedrībā labi pazīstamu jauno mākslinieku darbi kā Neonillas Medvedevas, Ata Jākobsona, Elīnas Zundes, Kristas Dzudzilo un citu.

autors: Elīna Zunde, glezniecība, 1.k. maģ. 2009.
autors: Elīna Zunde, glezniecība, 1.k. maģ. 2009.

LMA studentu zīmējumu izstādē tiks eksponēti studiju darbi, kuri atspoguļo visa studiju laika uzdevumu apjomu: dažādi zīmēšanas veidi – līnijas, apjoms, tonalitātes, gaismēnas, struktūras, attēlošana, dažādas tehnikas – zīmulis, ogle vai tā sauktais „mīkstais zīmēšanas materiāls”, tuša u.c., īpaši pievēršot uzmanību apjoma, telpas un formas izpētei, kā arī portreta, figūras un akta studijām.

Zīmēšana ir LMA akadēmisko mākslas studiju tradīciju stūrakmens. Zīmēšanas katedras pedagogu uzdevumu savulaik skaidri formulējis arī tās kādreizējais vadītājs Arvīds Egle: „Gala mērķis jaunā mākslinieka sagatavošanā zīmēšanas jomā ir brīva visu izteiksmes līdzekļu un zīmējuma veidu mērķtiecīga apgūšana un pielietošana praksē. Tikai tas, kas apguvis apjomīgu zīmējuma veidu, īstenībā zīmē priekšmetus, sasniedz un fiksē pasaules arējās plastiskās un telpiskās īpašības. Zīmējums vienlaicīgi ir mērķis un līdzeklis.” Šīs pamatnostādnes nav mainījušas arī šobrīd.

Izstāde aplūkojama līdz 1.martam.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri