20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Valmieras Kultūras centrā aplūkojama izstāde „Altajs – Himalaji”

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Līdz 3.jūnijam Valmieras Kultūras centrā aplūkojama Mihaila Čeburaškina fotogrāfiju izstāde „Altajs – Himalaji”, kas tapusi Kijevā sadarbībā ar mākslinieku, dzejnieku un mūziķi Valēriju Krjučkovu. Fotogrāfijās aplūkojamas ainavas no Altaja kalnu masīva, kas atrodas lielākoties Krievijā un iestiepjas arī Ķīnā, Mongolijā un Kazahstānā, kā arī pasaulē augstākās kalnu sistēmas – Himalaju virsotnes un panorāmas skati.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība
Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Izstādes autors Mihails Čeburaškins ir arhitekts, Dzīvās ētikas draugu kluba vadītājs un Starptautiskā Rērihu centra Latvijas nodaļas valdes loceklis. Paralēli autors daudzus gadus aizrautīgi nodarbojas ar kalnu tūrismu, vairākkārt apmeklējis Altaju un Indiju gan vienatnē, gan ar grupām. Čeburaškina sajūsma un mīlestība uz Altaja dabu un tās īpašo skaistumu ir mudinājusi viņu vienmēr ņemt līdzi savos ceļojumos fotoaparātu, kā rezultātā ir izveidojusies unikāla fotoattēlu kolekcija, kas veido izstādes „Altajs – Himalaji” pamatu.

Altaja kalni, saukti arī par kāpnēm debesīs, mūsdienās kļuvuši gan par svētceļnieku, gan alpīnistu galamērķi. Uz turieni dodas, lai attīrītu garu un dvēseli. Altaja nosaukums nācis no mongoļu valodas – Altan nozīmē zelts. Tāpēc kalnu masīvu bieži vien dēvē par zelta kalniem. Tie atrodas vairāk kā četrus tūkstošus kilometru uz austrumiem no Latvijas, un Altaja augstākā virsotne ir Beluha.

Himalaji ir pasaulē augstākā kalnu sistēma ar virsotni Everestu (8848 metri virs jūras līmeņa). Pasaulē ir 14 kalni, kuru virsotnes pārsniedz astoņu kilometru robežu, un astoņas no tām atrodamas Himalajos. Kalnu sistēma atrodas starp Tibetas kalniem un Indas-Gangas līdzenumu. Interesants vēstures fakts – pirms 70 miljoniem gadu, Indijas subkontinentam saduroties ar Eirāziju, izzuda senais Tētisa okeāns, un tā vietā pacēlās Himalaju kalni.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri