Valmieras juniori pārsteidz Eiropu

1.Marts, 2018

No 23. līdz 25. februārim Valmierā norisinājās Eiropas Jaunatnes basketbola līgas (EYBL) trešais posms U-20 vecuma komandām. Valmieras junioru komanda Alvila Kaufmaņa un Roberta Zeiles vadībā izcīnīja piecas uzvaras piecos mačos, triumfējot sabraukuma posmā un nopelnot tiesības spēlēt lielajā EYBL superfinālā Tbilisi!

Turnīrā Valmierā viesojās komandas no Igaunijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Krievijas un Kazahstānas. Vienlaikus risinājās turnīra posmi Valmierā un Rīgā, katrā vietā spēlējot astoņām komandām. No kopumā 16 vienību turnīra četras kopvērtējuma labākās komandas ieguva tiesības spēlēt četru komandu finālturnīrā.

Valmieras sporta skolas audzēkņi sāka ar maču pret Krievijas vienību Olimp 97. Izšķirošu izrāvienu valmierieši veica pirmās ceturtdaļas otrajā pusē, no tā pretinieki vairs nespēja atgūties. Uzvarā ar 73:65 valmieriešu rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Valters Liepiņš. Pirmās dienas otrajā mačā Valmieras komanda pārliecinoši ar 89:66 apspēlēja Zviedrijas vienību Alvik Basket, tiekot pie otrā panākuma divās spēlēs. Spēlē pret zviedriem ar 24 punktiem izcēlās Valters Vēveris.

Turnīra otrā diena sākās ar nopietnu pārbaudījumu pret Tallinas Kalev. Spēle ar igauņu basketbolistiem bija ļoti saspringta, vien mača beigās panākumu ar 67:64 mājiniekiem izrāva Valters Liepiņš, viņš spēlē rezultatīvākais ar 25 punktiem. Sestdienas otrajā cīņā valmieriešiem pretī stājās Zviedrijas komanda Lulea. Veicot izrāvienu otrā puslaika sākumā, mājinieki nokārtoja panākumu ar 72:60. Atkal izcēlās Valters Liepiņš, gūstot 23 punktus.

UZ TBILISI! Valmieras Bērnu sporta skolas basketbolistu komanda kopā ar treneriem Alvilu Kaufmani (pa kreisi) un Robertu Zeili (pa labi). Foto no Valmieras Bērnu sporta skolas arhīva