Valmieras hokejisti Latvijas kausa izcīņā piekāpjas Lido komandai

- 26.Septembris, 2017

Ceturtdienas vakarā viesos Valmieras HK/BSS/ViA ar 0:8 piekāpās Lido hokejistiem. Šis bija noslēdzošais mačs Latvijas kausa kvalifikācijas turnīrā, pēc kura valmierieši vairs neturpinās cīņu par trofeju. Ar izcīnītiem trīs punktiem trijās spēlēs Valmieras hokejisti B grupā ierindojās trešajā pozīcijā.

Hokeja klubu Lido trenē nule kā no profesionālā hokeja ledus laukumiem nokāpušais bijušais Latvijas izlases aizsargs Jēkabs Rēdlihs. Viņa vadītā komanda ar sešiem punktiem trijās spēlēs ierindojās pirmajā vietā B grupā. Lido vienība skaitās fārmklubs Latvijas Virslīgas čempionvienībai HK Kurbads.

Pirms iziešanas laukumā Jēkabs Rēdlihs savai komandai veltīja uzmundrinoši piezemētus vārdus: «Puiši, droši un pārliecinoši». Tā mājinieki praktiski aizvadīja visu spēli. Spēles piektajā minūtē Matīss Megnis no aizvārtes piespēlēja Dāvim Zundem, kas no labas pozīcijas meta ripu pa vārtiem, tomēr mājinieku vārtsargs veikli ar kājsargu atsita ripu. Līdz perioda astotajai minūtei valmierieši vienreiz spēlēja gan mazākumā, gan lielajā vairākumā (5:3). Tomēr arī vairākumā labas vārtu gūšanas iespējas netika pārvērstas vārtu guvumos. Perioda 13. minūtē pēc sekmīgi izmantota ātrā pretuzbrukuma mājinieki atklāja spēles rezultātu. Pēc ielaistajiem vārtiem Valmiera mazliet vairāk kā četras minūtes spēlēja mazākumā. Vīru deficītu valmierieši pārvarēja, un ar 0:1 noslēdzās pirmais periods.

Spēles otrās trešdaļas ievadā Valmieras hokejisti īsā laika posmā pamanījās ielaist divus vārtus. Pēcāk viesiem divi noraidījumi — lielais mazākums un ielaisti vārti (0:4). Īsi pirms perioda beigām Valmieras HK/BSS/ViA hokejisti atkal nopelnīja noraidījumu un ielaida vārtus. Ielaistajos vārtos Markuss Žukovskis nebija vaininieks, tomēr pēc piektās zaudētās ripas vārtsargs tika nomainīts. Viņa vietā stājās otrs jaunais vārtsargs Ralfs Bērziņš. Ar rezultātu 0:5 noslēdzās otrā trešdaļa.

Arī trešā perioda ievaddaļā valmierieši pusminūtes laikā ielaida divus vārtus. Mazāk nekā pēc divām minūtēm mājinieki iemeta astotos vārtus, ļaujot Gunāram Ķirsonam atkal baudāmi aplaudēt. Perioda beigās pēc Matīsa Megņa pretinieka iegrūšanas apmalē izcēlās nelieli asumi, bet tas spēles būtību nemainīja. Latvijas kausa izcīņu Valmieras HK/BSS/ViA noslēdza ar nepatīkamu zaudējumu.

Nākamo spēli Valmieras hokejisti aizvadīs nākamo svētdien (1. oktobrī), mājās uzņemot Pārdaugava/Jūrmala hokejistus. Komanda, cerams, uzlabos savu sniegumu un priecēs skatītājus ar skaistu spēli.

Lido — Valmieras HK/BSS/ViA 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Vārti: 12:27 P. Ozols (Tumānovs) 1:0, 22:39 Zaka (Ķirsons, Mertens) 2:0, 25:06 Ošenieks (Samsykin, Jevdokimovs) 3:0, 30:29 Mertens (Reinfelds, Zaka) 4:0, 38:17 Tumānovs (Samsykin, Jevdokimovs) 5:0, 51:13 Skrastiņš (Millers) 6:0, 51:42 Zaka (Reinfelds) 7:0, 53:06 Ķirsons (Mertens, Brants) 8:0.

Vārtsargi: Kārlis Reinis Riba — Markuss Žukovskis, no 38:17 min. Ralfs Bērziņš