«Valmieras HK/BSS/ViA» notur pārsvaru

- 9.Novembris, 2018

Svētdienas pēcpusdienā «Valmieras HK/BSS/ViA» noslēdza mājas spēļu sēriju, uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus cīnoties ar viesiem no Rīgas – «Pārdaugava» komandu. Sīvā cīņā valmieriešiem izdevās noturēt pārsvaru uz rezultāta tablo, spēlei noslēdzoties ar uzvaru pamatlaikā – 3:2. Vārtus Valmieras komandas labā guva Aleksejs Jakovļevs, Rūdolfs Oto Lapsa un Eduards Ozoliņš. Atzīstamu sniegumu vārtos demonstrēja Markuss Žukovskis, vairākkārt bīstamos momentos glābjot komandu no vārtu zaudējuma.

Spēle pirmajā periodā lielākoties ritēja pie abu komandu sargātajiem vārtiem, un rezultātu ietekmēja meistarība un spēle aizsardzībā, kur pārāka bija «Valmieras HK/BSS/ViA» komanda. Perioda 7. minūtē par spēles laika vilcināšanu uz noraidīto soliņa devās Žuļevs no «Pārdaugavas» komandas, un šo situāciju izmantot steidza valmierieši – pēc Žagariņa piespēles ātru metienu vārtos raidīja Jakovļevs, panākot 1:0. Tuvojoties perioda otrajai pusei, pārsvaru palielināt izdevās Lapsam, kurš veiksmīgi pēc Kristofera Kariņa metiena uztvēra atlēkušo ripu un, paceļot to vārtsargam virs kājsarga, raidīja vārtos (2:0).

Par apjukumu uz laukuma un brīžiem saraustīto spēli liecināja otrajā periodā nopelnītie pārkāpumi – vienreiz misēkli piedzīvoja viesu komanda, veicot nomaiņu, kā rezultātā tika pārkāpts atļautais spēlētāju skaits uz laukuma, bet perioda otrajā pusē minūtes laikā par spēles vilcināšanu sodu nopelnīja abu komandu pirmie numuri – vārtsargi Žukovskis un Klekers. Perioda vidusdaļā divu minūšu noraidījumu par spēles vilcināšanu devās izciest arī Dāvis Mencis. Šis mazākums deva iespēju viesiem uz īsu brīdi iegūt spēles grožus savās rokās, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 2:1.

46. minūtē ar kārtējo neveiksmi saskārās «Pārdaugavas» komanda, kas, spēlējot mazākumā, nopelnīja vēl vienu sodu, tādējādi ļaujot mājiniekiem pusminūti uz laukuma aizvadīt, spēlējot 3 pret 5. Lai arī skaitlisko vairākumu pēc protokola Valmieras komandai izmantot neizdevās, divas sekundes pēc Žuļeva atgriešanās no noraidīto spēlētāju soliņa, iegūstot atlēkušo ripu pēc Gaisiņa metiena, trešos vārtus valmieriešu labā guva Eduards Ozoliņš, kuram tie bija pirmie gūtie vārti, spēlējot «Valmieras HK/BSS/ViA» komandā. Tuvojoties perioda beigām, pieauga spriedze – viesi centās kāpināt tempu un spēli novirzīt pie Žukovska sargātajiem vārtiem. Sev situāciju sarežģīja Valmieras spēlētāji, pēdējo piecu minūšu laikā divreiz pārkāpjot noteikumus. 57. minūtē rezultāta starpību otrreiz samazināja viesi, panākot 3:2. Pēdējā minūtē Paula Krūmiņa pārkāpums deva iespēju izlīdzināt rezultātu. Vārtsargs Klekers tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču veiksme un cīņa līdz pēdējām sekundēm savā aizsardzības zonā ļāva «Valmieras HK/BSS/ViA» svinēt otro uzvaru pamatlaikā.

Pēcspēles komentāru sniedza uzbrucējs Rūdolfs Oto Lapsa: «Jāatzīst, ka izdevās ļoti maz no tā spēles plāna, kas bija paredzēts. Bija smaga spēle, bet uzvara ir un paliek uzvara. Tas ir galvenais. Domāju, ka veiksmes atslēga šodien bija kopīgā cīņa ar komandu.»

Vērtējot savu sniegumu, R. Lapsa bija konkrēts, sakot, ka pirmo periodu pats esot aizvadījis labi, taču pēdējie divi nebija tik labi, kā būtu vēlējies, netika izpildīti vairāki trenera norādījumi.

Paldies skatītājiem par atbalstu!

Valmieras HK/BSS/ViA – Pārdaugava 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Vārti: 07:44 Jakovļevs (Žagariņš) 1:0, 15:04 Lapsa (Kariņš, Ozoliņš) 2:0, 34:52 Tiltiņš (Barkāns, Sverdlovs) 2:1, 50:24 Ozoliņš (Gaisiņš) 3:1, 56:30 Šeflands (Kuprijanovs, Ķuzis) 3:2. Vārtsargi: Markuss Žukovskis – Ēriks Klekers