19. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Valmieras Glābējsilītes izveidei joprojām nepieciešami papildu līdzekļi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Turpinot darbu pie Valmieras Glābējsilītes izveides Vidzemes slimnīcā, sastādīts konkrētu preču un pakalpojumu saraksts, kas nepieciešams, lai projektu realizētu.

Valmieras Glābējsilītes izveidei joprojām nepieciešami papildu līdzekļi

Tā kā joprojām tiek strādāts pie finansējuma piesaistes, Valmieras Glābējsilīti plānots atvērt 2013. gada sākumā. Kā norāda projekta vadītāja Laura Zvirbule, šobrīd aktuālās nepieciešamības ir saistītas ar apkārtnes labiekārtošanu – nepieciešams ieklāt bruģa celiņu, izveidot pakāpienus, izveidot starpsienu un durvis, iebūvēt gaismas ķermeņus, kā arī veikt vizualizācijas darbus – uzstādīt gaismas kasti, drukāt uzlīmes ar informāciju un plakātus. Nepieciešami gan izejmateriāli, gan darbaspēks, tādēļ iedzīvotāji un ikviens, kam rūp šī projekta realizācija, aicināti ziedot līdzekļus, nepieciešamos būvniecības materiālus vai darbaspēku Valmieras Glābējsilītes izveidei.

Edīte Kaņepāja-Vanaga, projekta „Baby Box”  īstenotāju „Divi gani – sabiedriskās attiecības” valdes locekle: „Valmieras Glābējsilītes darbi nav apstājušies arī pirmssvētku laikā. Top vajadzīgais logs – par to paldies uzņēmumam SIA „TBM-Maiga”. Lielu atsaucību izrādījis uzņēmums IK Kreativ – pateicoties viņiem, Valmieras Glābējsilīte būs pirmā Latvijā, kurā būs ugunsdrošas sienas. Tomēr līdz atklāšanai vēl ir daudz darbu. Joprojām nepieciešams finansējums vai praktisks atbalsts vairākās pozīcijās, piemēram, bruģis, grīdas segums, starpsiena un informatīvie materiāli. Ceram, ka uz pavasara pusi, kopīgiem spēkiem īstenota, Valmierā būs šāda īpaša vieta bērnu dzīvībai. Gribu teikt lielu paldies ikvienam, kam Glābējsilīte ir sirdī!  Reti ir diena, kad nesaņemam kādu e-pastu ar uzmundrinājumu, ieteikumu vai jautājumiem par iespējām palīdzēt gan Glābējsilītēs atstātajiem mazuļiem, gan viņu jaunajām ģimenēm. Tas ir mūsu kopīgais darbs un labās domas, kas palīdz īstenot ideju, lai pasargātu tos mazuļus, kas diemžēl nav savu vecāku gribēti.”

Latvijā projekts „Baby Box – vieta bērna dzīvībai” aizsākās jau 2007. gadā. Pēc diviem gadiem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā tika uzstādīta pirmā Glābējsilīte, kas sniedz iespēju vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas paturēt savu bērniņu, to nodot drošās rokās, iespējams, tādējādi glābjot mazuļa dzīvību. Šobrīd visā Latvijā uzstādītas jau sešas Glābējsilītes Latvijas reģionu pilsētās un Rīgā.

Glābējsilītei ir īpaši izveidotas, triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt zīdaiņu gultiņā ar augstām organiskā stikla malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas Glābējsilītes durtiņas, nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls. Ja durtiņas nav kārtīgi aizvērtas no ārpuses, hidraulikas sistēma tās aizver līdz galam automātiski. Aizverot Glābējsilītes durtiņas, no ārpuses tās vairs nevar atvērt līdz brīdim, kad iekšpusē, māsu postenī, tiek noņemta bloķēšana. Pēc „trauksmes" signāla atskanēšanas apmēram 1-2 minūšu laikā pie gultiņas ierodas medicīnas personāls.

Aicinām ziedot Glābējsilītes izveidei Vidzemes slimnīcā!

Ziedojuma konts:
Latvijas Bērnu fonds
Reģ. Nr.: 40008018725
Konta Nr.:LV42UNLA0002000707402
Banka: A/S „SEB Banka"
Maksājuma mērķis: Baby Box

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri